AKTUÁLNE


Otázky, ktoré si treba zodpovedať pred výberom autoškoly

Auto-moto:Leto v aute

Otázky, ktoré si treba zodpovedať pred výberom autoškoly

Marek


Chcete získať vodičák a zvažujete výber správnej autoškoly? Okrem dobrej ceny je potrebné zvážiť niekoľko parametrov. Orientačnú mapu správneho výberu sme pripravili spoločne s overenými odborníkmi. 1. Aký je prístup O autoškole veľa napovie už prvý prístup inštruktora ku klientovi. Zamerajte sa na to, či vám inštruktor vyhovuje ako človek. Je to nesmierne dôležité. Dobre šoférovať sa nenaučíte pri niekom, kto vám je nepríjemný, alebo cítite strach. „Moja autoškola je známa individuálnym a pokojným prístupom. Vďaka referenciám preto ku mne chodia ďalší klienti, ktorí majú istotu, že aj keď sa necítia za volantom isto, nebude im nikto nadávať a stresovať ich,“ hovorí Katarína Baňovičová. Takýto postup vám pomôže prekonať aj prvé krízové momenty na ceste. 2. Úroveň automobilov Automobily nie sú len o prestíže. Moderné automobily predstavia žiakovi omnoho viac možností ovládania vozidla. Vyjde z nich ako sa hovorí vyškolenejší. „V autoškole BRM BRM jazdia na moderných a kvalitných automobiloch, ktoré majú všetky moderné prvky, s ktorými by sa mal vodič oboznámiť. Jazdíme na autách Mercedes triedy A , Peugeot 207 a Škoda Citigo,“ hovorí Roman Minich. Dnes sa konštrukcia nevyučuje a preto je dôležité učiť sa čo najviac vecí priamo z praxe. 3. Kvalita vybavenia Nielen automobily sú to, na čo sa treba pýta. Vlastné priestory, či je možné absolvovať kurz prvej pomoci priamo v autoškole,  či sú aj učebné materiály a testy súčasťou ceny. Rozhodujúci pre niekoho môže byť aj trenažér. Ivan Rakocz v autoškole Junior disponuje trenažérom najvyššej úrovne. Práve technické vybavenie umožňuje klientom lepšie sa oboznámiť so správaním automobilu, jeho technickou stránkou aj reakciami. Je to skvelá predpríprava pred cestou. 4. Možnosť prispôsobenia Budete potrebovať, aby sa autoškola prispôsobila vašim časovým možnostiam? Dá sa nájsť aj taká.  Ing. Vladimír Dávid z autoškoly Fortunka hovorí: „Rozhodujúci môže byť aj termín začiatku kurzu. U nás nemusíte čakať kým sa naplní kurz! Kurzy otvárame aj pri malom počte žiakov, pri výučbe tak môžeme zabezpečiť individuálny prístup ku každému žiakovi.“ Spýtajte sa, či sa autoškola prispôsobí vám, alebo vy jej. 5. Kompenzácie Nie každá škola má všetko, no niektoré vedia vykompenzovať, čo im chýba ešte väčšími bonusmi. Komu príde trenažér ako počítačová hra, využije radšej viac možností jazdiť priamo v aute. Autoškola Kalinka napríklad nedisponuje simulátorom jazdy. Tento nedostatok však efekte kompenzuje. Každý žiak dostáva 8 hodín jazdy v aute navyše. „Trenažér je vždy len o imitácii. Miesto trenažéru si so žiakom sadneme do skutočného vozidla a zamierime na cvičisko, na cestu, keď mu to skúsenosti a prax umožnia. Reálny výcvik na vozidle je vždy praktickejší,“ vysvetľuje Henrich Kalinka.

19.03.20157554
Nebojte sa runflatových pneumatík

Auto-moto:Leto v aute

Nebojte sa runflatových pneumatík

Marek


V našich končinách sú stále tak trochu exotikou na cestách. Hoci pri stave slovenských vozoviek sa runflaty javia ako spoľahlivé riešenie. Pneumatiky určené náročným prinášajú množstvo výhod a nie je s nimi problém ani cez zimu. Iná ako obyčajná Princíp fungovania pneumatík runflat je postavený na vystužených bočniciach pneumatík. Tým pádom po defekte neklesnú, môžete plynule pokračovať v jazde. „Pri defekte na runflatovej pneumatike môže vodič plynule pokračovať v jazde maximálnou rýchlosťou približne 80 km/h a do vzdialenosti až 100 kilometrov. Runflatové pneumatiky sa neopravujú, ale vymieňajú. Z toho dôvodu ich odporúčam najmä vodičom, ktorí nemajú čas opravovať defekt, pripadne nasadzovať rezervu a podobne,“ hovorí pán Pobiecky z autoservisu Hadvo, ktorý disponuje širokou škálou runflatových pneumatík.   V zime predstavujú pohodlie Počas letných dní nie je problém nasadiť rezervu a pokračovať v ceste. Počas zimy, keď je mráz, alebo dážď je výmena pneumatiky doslova trestom. Preto je možné na zimu prezuť runflatové pneumatiky. „Runflatové pneumatiky sa prezúvajú pomocou zariadenia so špeciálnym hydraulickým ramenom. Prezúvanie je o niečo drahšie, ale autá s runflatom nepotrebujú mať žiadnu rezervu,“ hovorí Pobiecky zo servisu Hadvo, kde runflaty pred zimou bežne prezúvajú. Noviny pre DSG prevodovky V servise Hadvo už čoskoro predstavia unikát v podobe zariadenia na opravu moderných DSG prevodoviek. „Ide o zariadenie, vďaka ktorému môžeme riešiť opravu aj výmenu zotrvačníkov v DSG prevodovkách. Je to unikátne riešenie, ktoré v porovnaní s výmenou prevodovky, alebo opravou po záruke v autorizovanom servise, prináša motoristom nemalé finančné úspory,“ hovorí Pobiecky.   Pomáhajú zábudlivým vodičom Pri výmene pneumatík často vodiči prichádzajú na fakt, že stratili, alebo zabudli bezpečnostnú skrutku na uvoľnenie kolies. Aj tu vychádzajú vodičom  v servise v ústrety. „Zakúpili sme špeciálnu sadu používanú pri strate, alebo poškodení bezpečnostného kľúča dodávaného k autu. Vieme tak vymeniť kolesá aj vodičom v prípade straty bezpečnostnej poistky,“ hovorí Pobiecky.   Autoservis a pneuservis Hadvo ponúka kvalitné a profesionálne služby odborníkov. Moderné a nové prístroje odhalia aj skryté chyby. Samozrejmosťou je odborné poradenstvo aj pre začínajúcich motoristov, skúsení motoristi ocenia komplexnosť ich služieb. Našou snahou je ponúkať kvalitné, flexibilné a výhodné služby v priateľskom prostredí. 

20.10.20145895
Neautorizovaný servis? Dostanete záruku aj lepšiu cenu

Auto-moto:Leto v aute

Neautorizovaný servis? Dostanete záruku aj lepšiu cenu

Marek


Mnoho vodičov zvažuje navštíviť autorizovaný servis, či už pri prezúvaní pneumatík, alebo servisnej kontrole. Rovnaké záruky, starostlivosť aj zápis do servisnej knižky však dostanete aj v servise neautorizovanom a za cenu, pri ktorej sa na vás v značkovej predajni ani nepozrú. Výhoda malých servisov Stanislav Stríž z AUTO/PNEUSERVISU OMKA v Bratislave hovorí, že pred výberom servisu je vhodné nielen nasledovať servisné stredisko značky, ale dobré je preveriť si referencie a skúsenosti. „V našom servise klient vidí, čo do auta dostane, môže si vybrať z príslušenstva náhradných dielov, vieme vybrať najlepšiu kvalitu za najlepšiu cenu, všetko konzultujeme so zákazníkom,“ hovorí Stríž. Tým pádom ste uchránený od cenových stropov značkových komponentov, no ak si ich želáte, nie je problém ich inštalovať. Všetko je len na vás, no diely v autoservise OMKA vychádzajú aj s 50-percentnou úsporou.   Záruka sa nestráca Presvedčenie, že ak je automobil v záruke, patrí iba do rúk značkového servisu, je mýtus. Stanislav Stríž z autoservisu OMKA hovorí, že vykonávajú všetky servisné kontroly aj autorizovaný zápis do servisnej knižky v rámci blokovej výnimky. Neprídete ani o záruku ani prvotriednu starostlivosť. No čo sa týka ceny, odídete výrazne viac potešení. Cena je aj polovičná Najpálčivejším problémom všetkých motoristov je aktuálne prezúvanie zimných pneumatík. Rovnaké pneumatiky, rovnaké disky, ale cena začína niekde inde. Stanislav Stríž hovorí: „Klasická výmena šestnásťpalcových kolies vrátane vyvažovania, nasadenia, demontáže, skrátka výmeny na kľúč u nás stojí 11,30 v akciovej cene. Autorizovaný značkový servis má výmenu podľa štatistík na úrovni 70 eur.“ Takýto výpočet je jednoznačným plusom. Výmena pneumatík samozrejme nie je všetko. „Servis Audi pracuje s hodinovou taxou približne 75 eur, Śkoda od 45, u nás je hodina na Audi za 25 a na Škode od 17 eur,“ vypočítava Stanislav Stríž.   Vybavenie aj zmluvné zabezpečenie Pri výbere autoservisu by tak nemala byť kľúčovou značka, ale dobré skúsenosti a vybavenie. V autoservise OMKA ponúkajú rovnaké vybavenie ako v značkových servisoch vrátane profesionálnej diagnostiky. Rovnako sú zmluvným partnerom pre poisťovne a servisom u nich nestratíte záruku ani na nové vozidlo. Pri servise určite platí, že netreba platiť za značku, ale skôr za kvalitu.   V  autoservise OMKA ponúkajú širokú škálu autoservisných prác.  - oprava osobných automobilov všetkých značiek - oprava užitkových vozidiel - lakernícke práce - nástreky podvozkov a dutín - oprava havarovaných vozidiel (karosérie), - predaj náhradných dielov - predaj akumulátorov BANNER.  

20.10.20145995
Pneumatiky plnené dusíkom znížia spotrebu aj opotrebenie

Auto-moto:Leto v aute

Pneumatiky plnené dusíkom znížia spotrebu aj opotrebenie

Marek


Hustenie pneumatík klasických vzduchom je zaužívaným štandardom. Čoraz viac sa však k slovu dostáva dusík, ktorý vie, ako sa vraví, z obyčajných kolies vyžmýkať maximum. Nie nadarmo aj jazdci F1 tankujú do pneumatík dusík. Dusík je stabilnejší plyn Výhodu, ktorý prináša dusík do kolies je jeho stabilita. Správa sa totožne aj pri vyššom zahriatí pneumatík. Je tak aj rezistentnejší voči zmenám teploty, čo prináša výhody pri jazde v lete, kedy nedochádza k prehusteniu. V zime, kedy musí pneumatika práve prekonať aj zmenu z mínusových teplôt na vysoké plusové hodnoty je dusík spoľahlivejší. Róbert Guľa zo servisu R&K company v Košiciach hovorí, že práve vďaka dusíku si auto zachová ideálne jazdné vlastnosti v každom počasí, čo samozrejme znamená aj viac bezpečnosti na cestách. Ušetríte peniaze Vďaka menším výkyvom a tlaku v pneumatikách sa nedosahujú len lepšie jazdné vlastnosti. „Šoféri si po naplnení pneumatík dusíkom pochvaľujú aj lepšiu spotrebu. Auto prakticky stále chodí na ideálne nahustených gumách, čo spraví aj lepšie výsledky v spotrebovanom palive,“ hovorí Róbert Guľa z R&K company.   Pneumatiky vydržia dlhšie Dusík výrazne predlžuje životnosť pneumatík: „Vďaka husteniu dusíkom predlžuje životnosť pneumatík a zabezpečuje pravidelnejšie opotrebovanie behúňa pneumatiky,“ hovorí Róbert Guľa, ktorý má s plnením dusíkom tie najlepšie skúsenosti. Malá nevýhoda? Eliminuje ju starostlivosť! Pri toľkých pozitívach má plnenie dusíkom jednu malú nevýhodu. Pneumatiky si sami nedofúkate. „Z pneumatík sa najprv kompletne vypustí vzduch a pomocou vákua sa nahustia dusíkom. Samozrejme dohustiť pneumatiky potom nie je možné bežnou pumpou, či v stanovišti na čerpacej stanici. Je potrebné zájsť do servisu,“ hovorí Róbert Guľa. So získaním množstva výhod však občasná návšteva servisu padne chod. Pričom kvalitné pneumatiky stačí dohustiť raz za sezónu, napríklad pri ich prezúvaní. Tak sa aj toto negatívum prakticky eliminuje.   Spoločnosť R&K company sídli na Muškátovej 36 v Košiciach. Predstavuje komplexný autoservis a pneuservis. Poskytujú starostlivosť na najvyššej úrovni vrátane plnenie pneumatík dusíkom.    

16.10.20148345
Najčastejšie chyby pri prezúvaní pneumatík

Auto-moto:Leto v aute

Najčastejšie chyby pri prezúvaní pneumatík

Marek


Známe veta, čo si neurobíš sám, to nemáš, určite neplatí pri výmene pneumatík na aute. Kolesá sa dajú vymeniť aj v garáži, alebo na sídlisku, ale bežný vodič sa môže dopustiť chýb, ktoré znížia životnosť vozidla a v konečnom dôsledku môžu viesť aj k zvýšenému riziku nehody. Štefan Czura z autoservisu  v Podunajských Biskupiciach preto prináša rady, ako správne prezuť svoje auto. Pozor na správnu rotáciu Každá pneumatika a koleso majú na sebe šípky určujúce, v akom smere je potrebné pneumatiku nasadiť. „Prehliadnuť túto drobnosť znamená prakticky mať nefunkčný dezén,“ hovorí  Czura Štefan z Autoservisu v Podunajských Biskupiciach. Navyše pri kontrole pneumatík policajnou hliadkou to môže byť zdrojom pokuty. Správne utiahnutie skrutiek Veľká alchýmia. Vodiči si myslia, že utiahnutie skrutiek pri výmene kolies musí byť maximálne. Ide o omyl, vďaka ktorému môže často dôjsť k preťaženiu skrutiek. „Pri silnom dotiahnutí spravidla pomocou manuálneho kľúča môže dôjsť k poškodeniu, či priamo strhnutiu závitu. Obvykle je to spôsobené manuálnou silou,“ hovorí Štefan Czura. Opačným problémom môže byť slabé dotiahnutie skrutiek. „Dotiahnutie je potrebné skontrolovať aj po spustení auta zo zdviháku, rovnako aj rovnomerné dotiahnutie všetkých skrutiek na kolese. To je často už práca pre profesionála,“ hovorí Štefan Czura. Dobré upevnenie kolies je základom bezpečnej jazdy a predlžuje životnosť ako kolies, tak celého automobilu. Vyváženie pneumatík Opotrebenie je súčasťou každej pneumatiky. S ním prichádza na rad aj vyvažovanie. To však v domácej garáži nie je možné správne nastaviť. Preto je vhodné aspoň raz za čas vyhľadať dobrý servis. „Nesprávnym vyvážením pneumatík dochádza k vyššiemu opotrebovaniu ako samotných kolies, tak aj podvozkových dielov,“ vysvetľuje Štefan Czura. Kontrola po prvej jazde Často sa nevykonáva. Vodiči by si po prvej jazde mali overiť, ako pneumatiky sedia a či nedošlo k povoleniu skrutiek. Kontrola po jazde je dôležitá najmä v prípade, ak ste sa spoľahli na vlastnoručnú výmenu, no odporúča sa vždy.   Autoservis Štefana Czuru pôsobí na trhu už 7 rokov. V rámci služieb ponúkajú servis automobilov, opravy, diagnostiku, prezúvanie, uskladnenie a predaj pneumatík. Pracujeme s materiálmi značky CORGHI. Klientom sú k dispozícii každý pracovný deň, v období sezónneho prezúvania pneumatík aj soboty. Ďalšie články o príprave auta na zimnú sezónu nájdete v článku Kompletná údržba auta pred zimou. 

16.10.20146432
Fólie, ktoré vyrazia dych. Nové trendy a inšpirácie!

Auto-moto:Leto v aute

Fólie, ktoré vyrazia dych. Nové trendy a inšpirácie!

Marek


Chcete kvalitnú fóliu, ale neviete si vybrať z veľkej ponuky? Siahnite po najnovších trendoch, alebo sa inšpirujte autami prezidentov, či pretekárskych žihadiel. Dnes prinášame rôzne pohľady na skutočne moderné a atraktívne fólie. Moderné sú kvalitné Už skončila éra fólií plných bubliniek. Atraktívne sú preto fólie v špičkovej kvalite. Už nespravíte dojem s lacnou náhradou. „Používame výhradne fólie renomovaných výrobcov, ktorí majú skúsenosti a tradíciu vo výrobe fólií. Všeobecne platí, že čím dlhšiu záruku vám poskytne firma, tým sú fólie kvalitnejšie. Záruka by sa mala vzťahovať aj na stálofarebnosť,“ hovorí Ernest Lajos z firmy Gilafol. Práve farebná stálosť je aktuálne top, keďže do popredia sa dostávajú stále náročnejšie farebné motívy, ktorých vyblednutie spôsobuje skutočnú stratu prestíže, pre ktorú sme auto dali polepiť. Fólie pre fajnšmekrov Každý výrobca automobilov ponúka do sériovej výroby len obmedzené množstvo odtieňov. Ak chcete auto skutočne podľa vlastných predstáv a nechcete byť súčasťou davu v obmedzenom farebnom spektre, siahnite po fólii. V súčasnosti je IN staviť na fólie, ktoré výrazne prevyšujú možnosti lakovní. Vysvetľuje Ernest Lajos: „Mnohí sa chcú odlišovať od davu a vyberajú si farebné fólie s obrovskou výhodou v tom, že tradičnými metódami nástreku karosérie sa niektoré odtiene nedajú dosiahnuť. Jedná sa hlavne o matné a polomatné metalické farby. Teraz sú najžiadanejšie polomatné metalízy, ktorých je v súčasnej dobe veľký výber farieb a odtieňov.“ Môžete mať auto ako prezident Inšpirovať sa možno rôznymi autami. Napríklad ak chcete auto ako prezident, nie je to pre firmu Gilafol žiadny problém. Ernest Lajos hovorí, že pre nich bola zaujímavá zákazka od Úradu ochrany verejných činiteľov. Okrem iných áut lepili aj fólie na predĺženú limuzínu mercedes, v ktorej sa vozil aj prezident SR. Nie je nič jednoduchšie ako sa chváliť ak nie mercedesom, tak aspoň fóliami priamo z prezidentskej limuzíny. Zaujímavá inšpirácia pochádza aj od pretekárskeho teamu TIPOS na designový polep troch pretekárskych áut v súťaži „king of drift“. Čoho kráľmi chcete byť vy? Vaše auto môže byť nositeľom osobitej filozofie. Stačia správne fólie.   Firmu Gilafol na okenné fólie založili už v roku 1991. Používali a skúšali fólie od rôznych výrobcov (3M, LLUMAR, BRUXAFOL a aj iných výrobcov) . Ostali verní len jednej značke SUN-GARD (GWF) a tú používajú už 15 rokov. .storka_nadpis{ font-size:16px; text-decoration:none; color:black; line-height:1.5em; display:block; clear:both; margin:15px 0px 15px 0px; font-weight:bold; } .storka_odstavec { font-size: 13px; line-height: 1.5em; color:#464646; } .storka_odstavec_blok { font-size: 13px; line-height: 1.5em; text-align:justify; color:#464646; }

20.05.20147981
Osviežte si auto na leto!

Auto-moto:Leto v aute

Osviežte si auto na leto!

Marek


Leto je pre auto dosť komplikované obdobie. Povrch vozoviek sa rozpáli, slnko prehrieva lak aj interiér. S vysokými teplotami sa musia vyrovnať nielen autá, ale aj pasažieri. Existujú však dobré nápady, ktoré uľavia vám, automobilu a  navyše postrúhate s autom aj letnú frajerinku. Fólie na sklo sú základom Možno si poviete, že čierne fólie na autá sú len imidžom, ktorý vy nepotrebujete. Ale imidž je skutočne nanič, ak by fólie boli len o tom. Fólie na zadné sklá výrazne zlepšujú pocit z jazdy počas leta. Vďaka nim dokáže klesnúť teplota vo vozidle, menej sa namáha klimatizácia a aj posádka vzadu má viac súkromia. Preto sme sa v článku Tónovacie autofólie nie sú len na okrasu venovali práve výhodám okenných fólií. Pavol Preverčík z firmy Palpro vysvetľuje, ako fólie vybrať, pre koho sa najviac hodia a ako si ich ochrániť. Nezabudnite na správne zabezpečenie Keď sme hovorili, že fólie zlepšia vašu kondíciu počas jazdy, je potrebné pripomenúť, že sú do istej miery aj bezpečnostným prvkom. Do vášho auta nebude vidieť a tak obsah vozidla nebude lákať zlodejov. Ešte vyššiu mieru bezpečnosti dodáte autu, ak investujete do zabezpečovacieho mechanizmu ZEDER. Ten predstavuje manuálnu ochranu vozidla, ktoré nezlomí žiadny autičkársky hacker. Niekedy je stará škola tá najlepšia ochrana. Ochráňte lak pred dlhými cestami O zabezpečovacom systéme ZEDER sa dozviete viac v článku Tri veci, ktoré vám ochránia auto pri ceste na dovolenke. To však nie je všetko. V článku Martin Bielik z firmy Autofólie ZUZI predstavuje špeciálne transparentné fólie, ktoré ochránia lak pred poškodením kamienkami odletujúcimi od vozovky. Už žiadne bodky na krásnej karosérii. Navyše fólia sa na slnku sama zacelí. Ideálne na dovolenkové cesty, aby ste s pekným autom nielen odišli, ale sa aj vrátili. Vráťte autu atraktívny vzhľad Na festival, dovolenku, alebo len tak do mesta. Aj staršie auto môže vyzerať ako nové. Neveríte? Branislav Valach zo spoločnosti Autofólie Bratislava prináša v článku Staršie auto a krajšie ako nové? Takto sa vám to podarí! zaujímavé návody, ako si oživiť vozidlo. Alebo chcete bežné auto zatraktívniť neobvyklými farebnými motívmi? Aj to je možné. Prečítajte si dobré rady pre krajšie leto aj auto.

30.06.20182476
Staršie auto a krajšie ako nové? Takto sa vám to podarí!

Auto-moto:Leto v aute

Staršie auto a krajšie ako nové? Takto sa vám to podarí!

Marek


Auto už dnes nie je len nástrojom na prepravu. Je súčasťou prestíže, imidžu, dojmu, ktorý zanechávame na ostatných, ale zároveň aj našim sebavyjadrením. Existuje cesta, ako si aj obyčajné auto spraviť neobyčajným. Zasvietiť na ceste a byť iný. Skúste sa odlíšiť Zaujímavá farba laku, viacfarebné spracovanie karosérie alebo zaujímavé prvky. To všetko sú veci, za ktoré si výrobca automobilov pýta obvykle vysoké príplatky. No osviežiť dizajn svojho auta ide aj lacnejšie a presne podľa vašich predstáv. „Čoraz obľúbenejšie sú oživenia bežne predávaných automobilov, na ktoré si vodiči dajú dotvoriť rôzne pásy, alebo zmenia farbu len na jednej časti karosérie,“ hovorí Branislav Valach zo spoločnosti Autofólie Bratislava. Auto tak dostane úplne iný šmrnc. Pritom takúto úpravu nie je potrebné zapisovať ani do technického preukazu. „Úpravu je v technickom preukaze potrebné označiť len vtedy, ak zmena farebnosti presiahne 60 %,“ hovorí Valach. Zmena k lepšiemu Máte lak, ktorý sa poškodil, prípade by ste radi zmenili farbu svojho auta? Práve na to slúžia CarWrap fólie. Patria k najjednoduchším formám vylepšenia vzhľadu vozidla. Dokážu zmeniť vzhľad tak, že vaše auto bude vyzerať ako nové. „Fólie prekryjú každé poškodenie laku. Aj odlúpenie laku prekryjú, no nevyrovnajú. Vždy je preto vhodné lak zahladiť  a potom naniesť fóliu,“ hovorí Branislav Valach. S reklamou na cestách Váhou CarWrap fólií je aj možnosť preniesť reklamu priamo na auto. Najmä firemné autá, ktoré nachodia tisíce kilometrov sa tak môžu premeniť na billboard. „Nie je žiadny problém, preniesť na CarWrap fóliu akúkoľvek potlač. Túto možnosť využívajú najmä podnikatelia, ktorí tak získajú efektný a lacný spôsob propagácie na cestách,“ dopĺňa Branislav Valach. Zmena farby auta alebo implementácia ľubovoľného motívu je s týmito fóliami oveľa jednoduchšia a rýchlejšia ako napríklad prestriekaním. Pozor na kvalitné prevedenie Spoločnosť Autofólie Bratislava pracuje s kvalitnými a značkovými fóliami ako 3M, SunTek či Hexis. Pretože pri aplikácii lacných fólií sa nemusí stať iba to, že sa vám začnú odliepať a za krátke obdobie budú mať škaredý vzhľad, ale aj lepidlo môže naleptať a poškodiť samotný lak na karosérii a tak znehodnotí do veľkej miery celé vozidlo. Fólie ohrozuje najmä slnko Životnosť fólií je približne 5 rokov. Veľa však záleží aj od toho, ako je auto chránené najmä pred slnkom. Výrobcovia fólií napríklad v Afrike dávajú záruku na fólie iba pol roka. V našom klimatickom pásme je to dva roky. Priame pálenie slnka totiž neprospieva ani fólii. Preto je potrebné sa o fóliu pravidelne starať a ošetrovať ju prípravkami.  Ak hľadáte kvalitné fólie na inováciu vášho auta, navštívte https://www.autofolie-bratislava.eu/

29.06.20184735

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Leto so štvorkolesovým miláčikom

Auto-moto:Doplnky pre auto

Leto so štvorkolesovým miláčikom

Marek Auto-moto


Mnoho z nás si spája zatemnenie zadných skiel na aute s imidžovým doplnkom. Pavol Preverčík z firmy Palpro však vysvetľuje, že zďaleka nejde len o estetickú záležitosť. Kvalitné autofólie totiž okrem luxusného vzhľadu auta prinášajú niekoľko výhod aj na cestách. Nižšia spotreba To vážne? Spýtajú sa neisto šoféri, keď im Pavol Preverčík vysvetľuje, že hlavne pri dlhých cestách počas leta vďaka fóliám výrazne ušetria. Fólie na zadných sklách totiž zabraňujú vniknutiu plnej sily slnka do interiéru. S tým následne súvisí aj zníženie teploty a menšie namáhanie klimatizácie. Každý stupeň teploty, ktorý totiž musí klimatizácia vychladiť uberá palivo z nádrže. Ako je to s prednými fóliami? Na Slovensku je zakázané mať tmavé fólie na predných sklách. Na čelné sklo nesmie ísť žiadna fólia. Môže sa použiť jedine pásik s priehľadnosťou 50 % a šírkou 100 mm,  alebo postupne zosvetľujúci so šírkou 150mm. Na predné bočné sklá môže ísť iba bezpečnostná fólia bez prifarbenia. Samozrejme k tomu musí byť vydaný certifikát o odbornej montáži. Takéto fólie vedia odfiltrovať 99% škodlivého UV žiarenia, čím vás výrazne chránia pred vznikom rakoviny kože. Ideálne pre cestovanie s deťmi Pavol Preverčík zo skúsenosti hovorí, že napríklad zadné fólie si extrémne pochvaľujú rodičia, ktorí cestujú na dovolenku s deťmi. Nielenže poskytujú ochranu pred slnkom, ale vytvárajú pocit bezpečia a súkromia, v ktorom deti omnoho ľahšie zaspia. Na zadné sklá je možné si voliť až 6 rôznych odtieňov zatmavenia a tým regulovať aj viditeľnosť a priepustnosť svetla. Nie je to záležitosť len na jeden rok Pri použití kvalitných fólií na sklo je svetelná stálosť zaručená počas 7 – 10 rokov. „Používame vysoko výkonné pokovené fólie. Sú vyrábané z niekoľkých vrstiev farebných polyesterov tou najmodernejšou technológiou, preto vieme garantovať dlhoročnú spokojnosť,“ hovorí Preverčík a dodáva: "Firma Palpro navyše poskytuje na okenné fólie nadštandardnú záruku v prípade mechanického poškodenia fólie zaškrabnutím.  Na takéto poškodenia sa bežná záruka nevzťahuje a výmena fólie na zadnom najväčšom okne sa pohybuje v cene cca 70 - 150 € niekedy aj viac. „Ako jediní na trhu ponúkame možnosť predplatiť si záruku na oškretie. Cena za túto službu je 39 €. Platí sa jednorázovo pri platbe za aplikáciu autofólií na okná. Dĺžka tejto záruky je 3 roky, čo vychádza 13 € na rok." Hlavné výhody okenných fólií zníženie teploty interiéru vozidla - menej potíte a nevystavujete sa možnej dehydratácií počas cestovania, menšie namáhanie klimatizácie, teda zníženie spotreby paliva a úsporu financií, podstatné zníženie rizika oslepenia v noci vozidlom idúcim za vami s diaľkovými svetlami, zvýšenie pocitu súkromia, zvýšenie komfortu cestovania pre cestujúcich na zadných sedadlách počas slnečných dní !hlavne u detí! (overené desiatkami spokojných rodičov), zvýšenie odolnosti skla proti rozbitiu z exteriéru, zachytávajú 99% škodlivého UV žiarenia, čím vás výrazne chránia pred vznikom rakoviny kože, vďaka nepriehľadnosti zníži možnosť odcudzenia vecí z vozidla, zmenšenie rizika úrazu pri nehode odletujúcimi črepinami z rozbitého skla, nový atraktívny vzhľad vozidla čo môže znamenať vyššiu hodnotu aj pri jeho prípadnom predaji. Extra starostlivosť nie je potrebná Kvalitná a dobre aplikovaná fólia si nevyžaduje extra starostlivosť. Na čistenie stačí obyčajný saponát, alebo prípravky na umývanie skiel. Fólia je chránená aj špeciálnou abrazívnou úpravou, preto je odolná proti poškriabaniu na úrovni bežného skla. Hľadáte kvalitné tónovacie autofólie na sklá? Navštívte http://palpro.sk/  

13.08.20169430

Kvalitu autoškoly preveria roky a flexibilita

Auto-moto:Kam do autoškoly ?

Kvalitu autoškoly preveria roky a flexibilita

Marek Auto-moto


Mnoho z nás si spája zatemnenie zadných skiel na aute s imidžovým doplnkom. Pavol Preverčík z firmy Palpro však vysvetľuje, že zďaleka nejde len o estetickú záležitosť. Kvalitné autofólie totiž okrem luxusného vzhľadu auta prinášajú niekoľko výhod aj na cestách. Nižšia spotreba To vážne? Spýtajú sa neisto šoféri, keď im Pavol Preverčík vysvetľuje, že hlavne pri dlhých cestách počas leta vďaka fóliám výrazne ušetria. Fólie na zadných sklách totiž zabraňujú vniknutiu plnej sily slnka do interiéru. S tým následne súvisí aj zníženie teploty a menšie namáhanie klimatizácie. Každý stupeň teploty, ktorý totiž musí klimatizácia vychladiť uberá palivo z nádrže. Ako je to s prednými fóliami? Na Slovensku je zakázané mať tmavé fólie na predných sklách. Na čelné sklo nesmie ísť žiadna fólia. Môže sa použiť jedine pásik s priehľadnosťou 50 % a šírkou 100 mm,  alebo postupne zosvetľujúci so šírkou 150mm. Na predné bočné sklá môže ísť iba bezpečnostná fólia bez prifarbenia. Samozrejme k tomu musí byť vydaný certifikát o odbornej montáži. Takéto fólie vedia odfiltrovať 99% škodlivého UV žiarenia, čím vás výrazne chránia pred vznikom rakoviny kože. Ideálne pre cestovanie s deťmi Pavol Preverčík zo skúsenosti hovorí, že napríklad zadné fólie si extrémne pochvaľujú rodičia, ktorí cestujú na dovolenku s deťmi. Nielenže poskytujú ochranu pred slnkom, ale vytvárajú pocit bezpečia a súkromia, v ktorom deti omnoho ľahšie zaspia. Na zadné sklá je možné si voliť až 6 rôznych odtieňov zatmavenia a tým regulovať aj viditeľnosť a priepustnosť svetla. Nie je to záležitosť len na jeden rok Pri použití kvalitných fólií na sklo je svetelná stálosť zaručená počas 7 – 10 rokov. „Používame vysoko výkonné pokovené fólie. Sú vyrábané z niekoľkých vrstiev farebných polyesterov tou najmodernejšou technológiou, preto vieme garantovať dlhoročnú spokojnosť,“ hovorí Preverčík a dodáva: "Firma Palpro navyše poskytuje na okenné fólie nadštandardnú záruku v prípade mechanického poškodenia fólie zaškrabnutím.  Na takéto poškodenia sa bežná záruka nevzťahuje a výmena fólie na zadnom najväčšom okne sa pohybuje v cene cca 70 - 150 € niekedy aj viac. „Ako jediní na trhu ponúkame možnosť predplatiť si záruku na oškretie. Cena za túto službu je 39 €. Platí sa jednorázovo pri platbe za aplikáciu autofólií na okná. Dĺžka tejto záruky je 3 roky, čo vychádza 13 € na rok." Hlavné výhody okenných fólií zníženie teploty interiéru vozidla - menej potíte a nevystavujete sa možnej dehydratácií počas cestovania, menšie namáhanie klimatizácie, teda zníženie spotreby paliva a úsporu financií, podstatné zníženie rizika oslepenia v noci vozidlom idúcim za vami s diaľkovými svetlami, zvýšenie pocitu súkromia, zvýšenie komfortu cestovania pre cestujúcich na zadných sedadlách počas slnečných dní !hlavne u detí! (overené desiatkami spokojných rodičov), zvýšenie odolnosti skla proti rozbitiu z exteriéru, zachytávajú 99% škodlivého UV žiarenia, čím vás výrazne chránia pred vznikom rakoviny kože, vďaka nepriehľadnosti zníži možnosť odcudzenia vecí z vozidla, zmenšenie rizika úrazu pri nehode odletujúcimi črepinami z rozbitého skla, nový atraktívny vzhľad vozidla čo môže znamenať vyššiu hodnotu aj pri jeho prípadnom predaji. Extra starostlivosť nie je potrebná Kvalitná a dobre aplikovaná fólia si nevyžaduje extra starostlivosť. Na čistenie stačí obyčajný saponát, alebo prípravky na umývanie skiel. Fólia je chránená aj špeciálnou abrazívnou úpravou, preto je odolná proti poškriabaniu na úrovni bežného skla. Hľadáte kvalitné tónovacie autofólie na sklá? Navštívte http://palpro.sk/  

16.03.20157448


Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím