AKTUÁLNE


Prepravný partner so širokou flotilou kamiónov!

Auto-moto:Leto v aute

Prepravný partner so širokou flotilou kamiónov!

Marek


Spoločnosť FEDOK je dlhodobým a stabilným partnerom v oblasti medzinárodnej aj vnútroštátnej prepravy. Jeho flotila kamiónov je k dispozícii na jednotlivé zákazky aj pravidelnú prepravu. Jeho služby už presahujú len prepravu po cestných komunikáciách. Preprava pre lídrov Spoločnosť FEDOK prepravuje v rámci vnútroštátnej aj medzinárodnej prepravy pre veľké automobilky aj nadnárodné koncerny. Jeho kvalitná logistika je zabezpečovaná automobilmi 2,2 ton, 3 tony, 4,5 tony, 6,3 ton a 22 ton. Zabezpečuje tak prevoz bežného nákladu aj nadštandardných rozmerov. „V biznise logistiky je najdôležitejšia dodanie na čas. Preto sa zameriavame práve na túto prioritu. Našimi službami garantujeme bezpečný a poistený prevoz,“ hovorí Miloš Makový zo spoločnosti FEDOK. Keď treba previesť, nepoznáme hranice Tak by sa dala charakterizovať filozofie spoločnosti FEDOK. Je jedno, či prepravujete na vnútroštátnych linkách, či potrebujete previesť niečo malé, alebo nadrozmerné. Úlohu nehrá ani to, či chcete previesť tovar, prípadne sa sťahovať do cudzieho štátu. Vďaka medzinárodnej kamiónovej doprave sa môžete vydať kdekoľvek na svete. No nielen po ceste. Výhodné ceny so zmluvnými partnermi Spoločnosť FEDOK zabezpečuje prepravu mimo kamiónovej dopravy pre svojich klientov aj pomocou lodnej, či leteckej dopravy. Svojim klientom vie poskytovať v rámci prepravy zmluvných partnerov vynikajúce služby a servis. „Pre nás je dôležité, aby sme vedeli odkiaľ, kam a čo chce klient prepraviť. O všetko ostatné sa mu postaráme,“ hovorí Miloš Makový.  Aj celovozové zásielky V rámci celovozových zásielok prepravuje FEDOK celú škálu komodít od základných surovín až po výrobky potravinárskeho, elektrotechnického, strojárenského, chemického, textilného a automobilového priemyslu. Jednotlivé vozidlá sú vybavené všetkými potrebnými náležitosťami na bezpečnú a rýchlu prepravu.

18.04.20168001
Základné pravidlá starostlivosti o auto počas zimy

Auto-moto:Leto v aute

Základné pravidlá starostlivosti o auto počas zimy

Marek


Stačí pár kilometrov a aj čerstvo umyté auto sa v zime zmení na dokonale špinavé. Mnoho vodičov tak rezignuje na služby autoumývarky s nádejou, že ušetria. Po zime sa následky takéhoto prístupu môžu začať škaredo prejavovať. Pravidelné umývanie znižuje možnosť korózie Soľ na cestách je extrémne nebezpečná pre automobily všetkých kategórií. V kombinácii s kamienkami dáva laku likvidačné údery. Poškodený lak, veľmi rýchlo soľ dostáva do fázy, že na automobile môže vznikať korózia. „Je dobré umývať automobil aspoň raz za dva týždne. Hoci je prakticky hneď špinavý, vymyje sa soľ, ktorá sa zažiera do auta. Ohrozuje nielen lak, ale aj podvozok, či gumy,“ hovorí Martin Rác z autoservisu Mstar s.r.o. Chráňte sa voskom Pred zimou, aj počas nej je dobré každé tri mesiace naniesť vosk na vyčistený kapotu. Najmä ak auto počas zimy jazdí denne. Poveternostná situácia, mrazy, dážď, sneh a soľ laku neprospievajú Moderné vosky sú dnes kvalitné a vydržia aj niekoľko mesiacov, vrátane umytia auta. Podvozok si zaslúži opateru Špeciálne ochranné prípravky pre podvozky v spreji sú ochranou, do ktorej sa oplatí investovať. Podvozok trpí v zime najviac a prehrdzavený výfuk za niekoľko zím nie je žiadnou raritou, ak nie je spodok auta náležite ošetrený. „Prípravky na ochranu podvozku sa aplikujú v servise, ale sú najspoľahlivejšou ochranou a slúžia bezpečne celú zimu,“ hovorí Martin Rác. Lepšia ručná ako kefová Kefová autoumývareň je lacnejšia, ale ak ide o kvalitu a bezpečnosť, vedie ručná autoumývareň.  Nejde len o precíznosť. Pri ručnom umývaní sa otvárajú dvere, čistia sa aj zákutia na miestach, kde sa kefa nemá šancu dostať. Tým sa soli odstránia precíznejšie. Plusom je ja vyutieranie auta. Pri kefovom umývaní v zime hrozí, že voda v škárach na aute zamrzne. Tým môže poškodiť niektoré tesnenia, alebo zámky. Venujte preto svojmu autu ochranu aj v zime a spoľahlivo bude slúžiť ďalšie roky.

28.01.20169681
Na lyžovačku karavanom. Skutočné zimné dobrodružstvo!

Auto-moto:Leto v aute

Na lyžovačku karavanom. Skutočné zimné dobrodružstvo!

Marek


Vyskúšajte túto zimu prežiť skutočne dobrodružnú lyžovačku. Neriešiť hotel, neriešiť termín. Iba tak vyraziť na zimnú dovolenku s karavanom, ktorý vám ponúkne skvelý servis a zároveň dobrodružstvo nespútanej voľnosti. Do Tatier aj do Rakúska Je úplne jedno, kde vyrazíte. Dostanete sa všade tam, kde existuje cesta. Najčastejšie si podľa skúseností Tamary Novosedlíkovej vyberajú lyžiari na cestu s karavanom Rakúsko. V tejto krajine sú ku karavanistom otvorení a poskytujú vynikajúce služby. Samozrejmosťou je pripojiť sa v kempe na elektrinu, no súčasťou je často možnosť využívať sprchy, toaletu, či stravovanie. Sprchovanie aj príprava jedál je možná priamo v karavane. Je len na vás aký štandard a nezávislosť si zvolíte. Neobmedzujte sa Výhodou karavanov je neviazanosť. Spať môžete na parkovisku, alebo v kempe, či pri hoteloch na mieste určenom pre karavanistov. Na druhej strane ak nevyjde počasie, nie je sneh, alebo sa vám nepáči, nie je problém naštartovať a vyraziť o niekoľko desiatok, či stoviek kilometrov ďalej. Dovolenka s karavanom aj v zime dostáva úplne nový rozmer skutočného pôžitku. Využite novinku Spoločnosť Caravania požičiava viacero typov karavanov. Nie je žiadnym problémom ich šoférovať a už vôbec nie s nimi niekde zaparkovať. S takouto výbavou si užijete skutočné dobrodružstvo aj keď nelyžujete. Čo môže byť krajšie ako vyjsť si zasneženou prírodou, vnímať jej krásy, iba tak si niekde zastaviť, kochať sa výhľadom a popíjať čaj práve vtedy, keď naň dostanete chuť?     Zimný špeciál Pre zimných cestovateľov, ktorí sa chcú zoznámiť s karavanom a podniknúť svoju prvú dobrodružnú výpravu pripravila spoločnosť Caravania víkendový špeciál. Možnosť požičať si automobil na víkend s 300 kilometrami / deň v cene. Spolu tak môžete za dva dni prebrázdiť 600 kilometrov. Pre skúsených karavanistov je možnosť prenajať si auto aj na viac ako 7 dni a vtedy je počet bezplatných kilometrov neobmedzený.

29.11.20159924
Ako odstrániť bodky po kamienkoch na kapote?

Auto-moto:Leto v aute

Ako odstrániť bodky po kamienkoch na kapote?

Marek


Stretol sa s tým už každý motorista. Môžete si na auto dávať akokoľvek pozor, stačí pár tisíc kilometrov na slovenských cestách a do laku sa zahryznú bodky. Odletujúcich kamienkov bude s príchodom zimy čoraz viac. Ak chcete mať kapotu ako novú, pomôže prelakovanie. Kvalitné prestriekanie nevidieť Mnoho motoristov sa obáva, že pri prestriekaní dielov na automobile už nebude farba ladiť so zvyškom. Či už potrebujete prestriekať po nehode niektorý z dielov, alebo po zime vylepšiť facelift auta, v kvalitnej dielni vždy namiešajú farbu takú, aby sedela so zvyškom. „Kľúčom je originálne číslo farby. Aj z neho však miešame niekoľko odtieňov do vzorkovníka, ktorý porovnávame priamo so zvyškom auta. Farba sa totiž mení pôsobením času, poveternostných podmienok aj slnka. Vždy vieme namiešať odtieň farby na striekaný diel tak, aby bol rovnaký ako je zvyšok auta. Veď iba vtedy má striekanie zmysel,“ hovorí Martin Rác zo spoločnosti Mstar. Fixky nie sú alternatíva Zakryť bodky na kapote môžeme aj rôznymi perami, ceruzkami, či príručnými sadami. Ako však hovorí Martin Rác z Mstar, je to riešenie, ktoré bude vždy vidieť. Zamedzí vznikaniu hrdze, ale nakoniec bude aj tak potrebné prelakovanie. Pritom nejde o žiadnu drahú investíciu. Komplexné prestriekanie kapoty po následkoch odrazených kamienkov stojí približne 100 eur. Záleží od veľkosti kapoty, či striekate malý Fiat 500, alebo BMW 7. Každopádne však nejde o extrému záťaž a už nemusíte riešiť riadne alternatívne riešenia. Po nehode ako nové Najviac žiadostí zo strany klientov o prestriekanie je prirodzene po nehodách. Všetkých, ktorým sa podarilo poškodiť auto však poteší dobrou správou Martin Rác. „Prakticky nie je na aute nič, čo by sa nedalo zreparovať a prestriekať. Akýkoľvek diel môže aj po ťukanci, či poškriabaní vyzerať ako novy. Vždy diel zdemontujeme, vytmelíme upravíme a prestriekame presne podľa farby auta. Tak vo výslednom efekte bude diela taký, ako pred nehodou.“ Mstar je rodinná firma s dlhoročnou tradíciou v službách z oblasti autoservisu. Vďaka skúsenostiam, poctivému prístupu k práci a profesionálnej technike sme získali stovky spokojných zákazníkov, medzi ktorými radi privítame aj vás. V prípade záujmu o naše služby nás jednoducho kontaktujte, a spravíme pre vašu spokojnosť maximum. 

27.10.201526462
Všetko, čo potrebujete vedieť o elektobicykloch na jednom mieste!

Auto-moto:Leto v aute

Všetko, čo potrebujete vedieť o elektobicykloch na jednom mieste!

Marek


Vyzerajú ako klasický bicykel, ale majú vlastnosť mopedu. Keď vám na cyklotúre dôjdu sily, motor vás potiahne desiatky kilometrov. Prípadne pomôže s ťahom do kopca. Elektrické bicykle sú na trhu už dlhé roky, no s vylepšenými funkciami a batériami zažívajú v súčasnosti boom. A na elektro pohon si môžete prestavať aj starý bicykel. Čo je elektobicykel? Elektrický bicykel je vlastne  štandardný bicykel, iba doplnený o zostavu elektrického pohonu. Na rozdiel od elektrického skútra využíva kombinovaný pohon človeka a pomocného elektromotora. „Prvý patent bol udelený už v roku 1870, ale skutočný rozmach elektrobicyklov nastal až po roku 2005. Toto obdobie bolo spojené s rozšírením produkcie nových druhov nabíjacích batérií s vyšším merným výkonom a nižšou mernou váhou,“ hovorí o vývine e-bicyklov Vladimír Račanský . Bicykel bol chápaný skôr ako športové náradie, než dopravný prostriedok. To sa však mení práve aplikovaním doplnkového pohonu, ktorý pozostáva z batérie, elektromotora a riadiacej elektronickej jednotky s jej doplnkami.Základom úpravy je výmena predného kolesa za koleso s elektromotorom a namontovanie riadiacej jednotky na riadidlá. Dôležitou výhodou montáže je, že celý systém sa navzájom prepojí iba jedným špeciálnym káblom! Druhým sa pripája už len batéria. Ako dlho vydrží batéria? Bežný dojazd býva v rozsahu 20 až 80 km na jedno nabitie batérie. Pri dojazde bicykla na jedno nabitie si treba uvedomiť aj jeho výraznú závislosť na podmienkach jazdy. Pri dlhšej jazde do kopca sa kapacita batérie znižuje rýchlejšie. Rovnako voči silnému vetru alebo pri nevhodných pneumatikách, či zlej kvalite cesty. Výrazne sa však kapacita batérie zhoršuje vzhľadom ku zvýšenej hmotnosti jazdca. Vplyv na životnosť batérie má aj počet cyklov nabíjania do ukončenia životnosti. Pri štandardnom nabíjaní treba počítať s dobou nabíjania 4 až 7 hodín. Jazda s elektrobicyklom je aj lacná. Cena jedného nabitia pri bežnej cene elektrickej energie sa dá približne určiť z parametrov nabíjača :  36V x 2A x 5,5h +20% na straty, čiže asi pol kWh , čo dáva sumu za spotrebovanú elektrickú energiu do 8 centov. Cena za 100 km jazdy na e-bicykli (pri priemere 2-3 nabití) tak nepresiahne štvrť Eura. Základom je motor Je hybnou jednotkou,  ktorá energiu batérií premieňa na točivý moment a poháňa predné alebo zadné koleso bicykla. Je otázne do ktorého kolesa elektromotor umiestniť, ale osobne by som odporučil v prípade ťažšieho jazdca dať výkonnejší motor do predného kolesa a batériu na prednú časť rámu.  Ak už máte batériu v zadnom nosiči je praktickejšie použitie motora v zadnom kolese z hľadiska zapojenia a dĺžky prepojovacích drôtov. Najnovším, ale aj dosť drahým trendom, sú elektromotory ako súčasť pedálovej zostavy. Pomoc ako na zavolanie Elektrobicykle sú výbornou pomôckou ľudí bez stáleho tréningu pri dlhšej jazde bicykla  v kopcovitom teréne, prípadne starších ľudí, ktorí už nemajú toľko energie ako v mladosti, ale takisto aj pracujúcich pri pravidelných dlhších jazdách. Prípadne sú určené aj pre ľudí,  ktorí neradi šliapu do kopca, ale radi sa vezú, aby si mohli všetkými zmyslami zachytávať neobyčajnú  krásu krajiny okolo seba. K elektrobicyklu by bolo vhodné doplniť aj elektronickú GPS jednotku so záznamom prejazdenej trasy a prípadne aj zabezpečovací alarm, nakoľko jeho cena nie je v zostave s e-pohonom až tak zanedbateľná.    

07.09.20155196
Leto je na tepovanie auta najlepšie obdobie

Auto-moto:Leto v aute

Leto je na tepovanie auta najlepšie obdobie

Marek


Dovolenky, výlety a čisté auto patria akosi k sebe. Leto je veľmi vhodným ročným obdobím na komplexné vyčistenie auta. Odstránite prach, pele aj špinu a interiér vďaka vyšším teplotám veľmi rýchlo vyschne. Spoločnosť EASYTEP vyčistí komplexne auto a za dve hodiny s ním môžete odchádzať. Komplexné čistenie Povysávať a umyť auto je základná hygiena, ale aspoň raz za rok si naše autíčko určite zaslúži komplexnú starostlivosť. „Vyčistíme všetky textílie od sedadiel, cez koberčeky až po tapacírovanú strechu. Auto sa zmení vizážou doslova na nové,“ hovorí o kvalitách tepovania Erik Treiter zo spoločnosti EASYTEP. Stačí voda a elektrina S autom nemusíte nikam chodiť, Erik Treiter  príde za vami. Priamo do vašej garáže. Jediné čo potrebuje je prívod elektrickej energie a niekoľko litrov vody. Ak nemáte prístup k týmto dvom zdrojom, v rámci služby môžete využiť aj odvoz a dovoz vášho automobilu, alebo s ním prísť priamo na Manesovo Námestie 1231/4 v Bratislave. Čistiť sa dá všetko Poťahy v aute sú kvalitnejšie ako často na sedačkách v obývačke, hodnotí zo skúsenosti Erik Treiter preto hovorí, že pravidelným tepovaním auta sa dá udržať hodnota auta, čistota interiéru aj veľmi príjemné a zdravé prostredie počas cestovania. Tepovaním sa totiž odstráni nielen povrchová špina, ale aj prach, pele a plesne. Mať čisté auto nie je len o kráse, ale aj o zdraví. Cestujte toto leto na dovolenky v zdravšom aute. Žiadne obmedzovanie Tepovať auto sa dá počas zimy, no počas leta je to prirodzene výhodnejšie. Erik Treiter  hovorí, že stačí maximálne dve hodiny na celú tepovaciu prácu aj vyschnutie. Počas leta netreba ani sušiť kúrením, vetraním, auto sa prirodzene a rýchlo vysuší. Leto je preto najvodnejší čas na tepovanie. Využite slnečné a horúce dni. 

09.06.201511486
Osviežte si auto na leto!

Auto-moto:Leto v aute

Osviežte si auto na leto!

Marek


Leto je pre auto dosť komplikované obdobie. Povrch vozoviek sa rozpáli, slnko prehrieva lak aj interiér. S vysokými teplotami sa musia vyrovnať nielen autá, ale aj pasažieri. Existujú však dobré nápady, ktoré uľavia vám, automobilu a  navyše postrúhate s autom aj letnú frajerinku. Fólie na sklo sú základom Možno si poviete, že čierne fólie na autá sú len imidžom, ktorý vy nepotrebujete. Ale imidž je skutočne nanič, ak by fólie boli len o tom. Fólie na zadné sklá výrazne zlepšujú pocit z jazdy počas leta. Vďaka nim dokáže klesnúť teplota vo vozidle, menej sa namáha klimatizácia a aj posádka vzadu má viac súkromia. Preto sme sa v článku Tónovacie autofólie nie sú len na okrasu venovali práve výhodám okenných fólií. Pavol Preverčík z firmy Palpro vysvetľuje, ako fólie vybrať, pre koho sa najviac hodia a ako si ich ochrániť. Nezabudnite na správne zabezpečenie Keď sme hovorili, že fólie zlepšia vašu kondíciu počas jazdy, je potrebné pripomenúť, že sú do istej miery aj bezpečnostným prvkom. Do vášho auta nebude vidieť a tak obsah vozidla nebude lákať zlodejov. Ešte vyššiu mieru bezpečnosti dodáte autu, ak investujete do zabezpečovacieho mechanizmu ZEDER. Ten predstavuje manuálnu ochranu vozidla, ktoré nezlomí žiadny autičkársky hacker. Niekedy je stará škola tá najlepšia ochrana. Ochráňte lak pred dlhými cestami O zabezpečovacom systéme ZEDER sa dozviete viac v článku Tri veci, ktoré vám ochránia auto pri ceste na dovolenke. To však nie je všetko. V článku Martin Bielik z firmy Autofólie ZUZI predstavuje špeciálne transparentné fólie, ktoré ochránia lak pred poškodením kamienkami odletujúcimi od vozovky. Už žiadne bodky na krásnej karosérii. Navyše fólia sa na slnku sama zacelí. Ideálne na dovolenkové cesty, aby ste s pekným autom nielen odišli, ale sa aj vrátili. Vráťte autu atraktívny vzhľad Na festival, dovolenku, alebo len tak do mesta. Aj staršie auto môže vyzerať ako nové. Neveríte? Branislav Valach zo spoločnosti Autofólie Bratislava prináša v článku Staršie auto a krajšie ako nové? Takto sa vám to podarí! zaujímavé návody, ako si oživiť vozidlo. Alebo chcete bežné auto zatraktívniť neobvyklými farebnými motívmi? Aj to je možné. Prečítajte si dobré rady pre krajšie leto aj auto.

30.06.20182476
Staršie auto a krajšie ako nové? Takto sa vám to podarí!

Auto-moto:Leto v aute

Staršie auto a krajšie ako nové? Takto sa vám to podarí!

Marek


Auto už dnes nie je len nástrojom na prepravu. Je súčasťou prestíže, imidžu, dojmu, ktorý zanechávame na ostatných, ale zároveň aj našim sebavyjadrením. Existuje cesta, ako si aj obyčajné auto spraviť neobyčajným. Zasvietiť na ceste a byť iný. Skúste sa odlíšiť Zaujímavá farba laku, viacfarebné spracovanie karosérie alebo zaujímavé prvky. To všetko sú veci, za ktoré si výrobca automobilov pýta obvykle vysoké príplatky. No osviežiť dizajn svojho auta ide aj lacnejšie a presne podľa vašich predstáv. „Čoraz obľúbenejšie sú oživenia bežne predávaných automobilov, na ktoré si vodiči dajú dotvoriť rôzne pásy, alebo zmenia farbu len na jednej časti karosérie,“ hovorí Branislav Valach zo spoločnosti Autofólie Bratislava. Auto tak dostane úplne iný šmrnc. Pritom takúto úpravu nie je potrebné zapisovať ani do technického preukazu. „Úpravu je v technickom preukaze potrebné označiť len vtedy, ak zmena farebnosti presiahne 60 %,“ hovorí Valach. Zmena k lepšiemu Máte lak, ktorý sa poškodil, prípade by ste radi zmenili farbu svojho auta? Práve na to slúžia CarWrap fólie. Patria k najjednoduchším formám vylepšenia vzhľadu vozidla. Dokážu zmeniť vzhľad tak, že vaše auto bude vyzerať ako nové. „Fólie prekryjú každé poškodenie laku. Aj odlúpenie laku prekryjú, no nevyrovnajú. Vždy je preto vhodné lak zahladiť  a potom naniesť fóliu,“ hovorí Branislav Valach. S reklamou na cestách Váhou CarWrap fólií je aj možnosť preniesť reklamu priamo na auto. Najmä firemné autá, ktoré nachodia tisíce kilometrov sa tak môžu premeniť na billboard. „Nie je žiadny problém, preniesť na CarWrap fóliu akúkoľvek potlač. Túto možnosť využívajú najmä podnikatelia, ktorí tak získajú efektný a lacný spôsob propagácie na cestách,“ dopĺňa Branislav Valach. Zmena farby auta alebo implementácia ľubovoľného motívu je s týmito fóliami oveľa jednoduchšia a rýchlejšia ako napríklad prestriekaním. Pozor na kvalitné prevedenie Spoločnosť Autofólie Bratislava pracuje s kvalitnými a značkovými fóliami ako 3M, SunTek či Hexis. Pretože pri aplikácii lacných fólií sa nemusí stať iba to, že sa vám začnú odliepať a za krátke obdobie budú mať škaredý vzhľad, ale aj lepidlo môže naleptať a poškodiť samotný lak na karosérii a tak znehodnotí do veľkej miery celé vozidlo. Fólie ohrozuje najmä slnko Životnosť fólií je približne 5 rokov. Veľa však záleží aj od toho, ako je auto chránené najmä pred slnkom. Výrobcovia fólií napríklad v Afrike dávajú záruku na fólie iba pol roka. V našom klimatickom pásme je to dva roky. Priame pálenie slnka totiž neprospieva ani fólii. Preto je potrebné sa o fóliu pravidelne starať a ošetrovať ju prípravkami.  Ak hľadáte kvalitné fólie na inováciu vášho auta, navštívte https://www.autofolie-bratislava.eu/

29.06.20184735

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Leto so štvorkolesovým miláčikom

Auto-moto:Doplnky pre auto

Leto so štvorkolesovým miláčikom

Marek Auto-moto


Mnoho z nás si spája zatemnenie zadných skiel na aute s imidžovým doplnkom. Pavol Preverčík z firmy Palpro však vysvetľuje, že zďaleka nejde len o estetickú záležitosť. Kvalitné autofólie totiž okrem luxusného vzhľadu auta prinášajú niekoľko výhod aj na cestách. Nižšia spotreba To vážne? Spýtajú sa neisto šoféri, keď im Pavol Preverčík vysvetľuje, že hlavne pri dlhých cestách počas leta vďaka fóliám výrazne ušetria. Fólie na zadných sklách totiž zabraňujú vniknutiu plnej sily slnka do interiéru. S tým následne súvisí aj zníženie teploty a menšie namáhanie klimatizácie. Každý stupeň teploty, ktorý totiž musí klimatizácia vychladiť uberá palivo z nádrže. Ako je to s prednými fóliami? Na Slovensku je zakázané mať tmavé fólie na predných sklách. Na čelné sklo nesmie ísť žiadna fólia. Môže sa použiť jedine pásik s priehľadnosťou 50 % a šírkou 100 mm,  alebo postupne zosvetľujúci so šírkou 150mm. Na predné bočné sklá môže ísť iba bezpečnostná fólia bez prifarbenia. Samozrejme k tomu musí byť vydaný certifikát o odbornej montáži. Takéto fólie vedia odfiltrovať 99% škodlivého UV žiarenia, čím vás výrazne chránia pred vznikom rakoviny kože. Ideálne pre cestovanie s deťmi Pavol Preverčík zo skúsenosti hovorí, že napríklad zadné fólie si extrémne pochvaľujú rodičia, ktorí cestujú na dovolenku s deťmi. Nielenže poskytujú ochranu pred slnkom, ale vytvárajú pocit bezpečia a súkromia, v ktorom deti omnoho ľahšie zaspia. Na zadné sklá je možné si voliť až 6 rôznych odtieňov zatmavenia a tým regulovať aj viditeľnosť a priepustnosť svetla. Nie je to záležitosť len na jeden rok Pri použití kvalitných fólií na sklo je svetelná stálosť zaručená počas 7 – 10 rokov. „Používame vysoko výkonné pokovené fólie. Sú vyrábané z niekoľkých vrstiev farebných polyesterov tou najmodernejšou technológiou, preto vieme garantovať dlhoročnú spokojnosť,“ hovorí Preverčík a dodáva: "Firma Palpro navyše poskytuje na okenné fólie nadštandardnú záruku v prípade mechanického poškodenia fólie zaškrabnutím.  Na takéto poškodenia sa bežná záruka nevzťahuje a výmena fólie na zadnom najväčšom okne sa pohybuje v cene cca 70 - 150 € niekedy aj viac. „Ako jediní na trhu ponúkame možnosť predplatiť si záruku na oškretie. Cena za túto službu je 39 €. Platí sa jednorázovo pri platbe za aplikáciu autofólií na okná. Dĺžka tejto záruky je 3 roky, čo vychádza 13 € na rok." Hlavné výhody okenných fólií zníženie teploty interiéru vozidla - menej potíte a nevystavujete sa možnej dehydratácií počas cestovania, menšie namáhanie klimatizácie, teda zníženie spotreby paliva a úsporu financií, podstatné zníženie rizika oslepenia v noci vozidlom idúcim za vami s diaľkovými svetlami, zvýšenie pocitu súkromia, zvýšenie komfortu cestovania pre cestujúcich na zadných sedadlách počas slnečných dní !hlavne u detí! (overené desiatkami spokojných rodičov), zvýšenie odolnosti skla proti rozbitiu z exteriéru, zachytávajú 99% škodlivého UV žiarenia, čím vás výrazne chránia pred vznikom rakoviny kože, vďaka nepriehľadnosti zníži možnosť odcudzenia vecí z vozidla, zmenšenie rizika úrazu pri nehode odletujúcimi črepinami z rozbitého skla, nový atraktívny vzhľad vozidla čo môže znamenať vyššiu hodnotu aj pri jeho prípadnom predaji. Extra starostlivosť nie je potrebná Kvalitná a dobre aplikovaná fólia si nevyžaduje extra starostlivosť. Na čistenie stačí obyčajný saponát, alebo prípravky na umývanie skiel. Fólia je chránená aj špeciálnou abrazívnou úpravou, preto je odolná proti poškriabaniu na úrovni bežného skla. Hľadáte kvalitné tónovacie autofólie na sklá? Navštívte http://palpro.sk/  

13.08.20169430

Kvalitu autoškoly preveria roky a flexibilita

Auto-moto:Kam do autoškoly ?

Kvalitu autoškoly preveria roky a flexibilita

Marek Auto-moto


Mnoho z nás si spája zatemnenie zadných skiel na aute s imidžovým doplnkom. Pavol Preverčík z firmy Palpro však vysvetľuje, že zďaleka nejde len o estetickú záležitosť. Kvalitné autofólie totiž okrem luxusného vzhľadu auta prinášajú niekoľko výhod aj na cestách. Nižšia spotreba To vážne? Spýtajú sa neisto šoféri, keď im Pavol Preverčík vysvetľuje, že hlavne pri dlhých cestách počas leta vďaka fóliám výrazne ušetria. Fólie na zadných sklách totiž zabraňujú vniknutiu plnej sily slnka do interiéru. S tým následne súvisí aj zníženie teploty a menšie namáhanie klimatizácie. Každý stupeň teploty, ktorý totiž musí klimatizácia vychladiť uberá palivo z nádrže. Ako je to s prednými fóliami? Na Slovensku je zakázané mať tmavé fólie na predných sklách. Na čelné sklo nesmie ísť žiadna fólia. Môže sa použiť jedine pásik s priehľadnosťou 50 % a šírkou 100 mm,  alebo postupne zosvetľujúci so šírkou 150mm. Na predné bočné sklá môže ísť iba bezpečnostná fólia bez prifarbenia. Samozrejme k tomu musí byť vydaný certifikát o odbornej montáži. Takéto fólie vedia odfiltrovať 99% škodlivého UV žiarenia, čím vás výrazne chránia pred vznikom rakoviny kože. Ideálne pre cestovanie s deťmi Pavol Preverčík zo skúsenosti hovorí, že napríklad zadné fólie si extrémne pochvaľujú rodičia, ktorí cestujú na dovolenku s deťmi. Nielenže poskytujú ochranu pred slnkom, ale vytvárajú pocit bezpečia a súkromia, v ktorom deti omnoho ľahšie zaspia. Na zadné sklá je možné si voliť až 6 rôznych odtieňov zatmavenia a tým regulovať aj viditeľnosť a priepustnosť svetla. Nie je to záležitosť len na jeden rok Pri použití kvalitných fólií na sklo je svetelná stálosť zaručená počas 7 – 10 rokov. „Používame vysoko výkonné pokovené fólie. Sú vyrábané z niekoľkých vrstiev farebných polyesterov tou najmodernejšou technológiou, preto vieme garantovať dlhoročnú spokojnosť,“ hovorí Preverčík a dodáva: "Firma Palpro navyše poskytuje na okenné fólie nadštandardnú záruku v prípade mechanického poškodenia fólie zaškrabnutím.  Na takéto poškodenia sa bežná záruka nevzťahuje a výmena fólie na zadnom najväčšom okne sa pohybuje v cene cca 70 - 150 € niekedy aj viac. „Ako jediní na trhu ponúkame možnosť predplatiť si záruku na oškretie. Cena za túto službu je 39 €. Platí sa jednorázovo pri platbe za aplikáciu autofólií na okná. Dĺžka tejto záruky je 3 roky, čo vychádza 13 € na rok." Hlavné výhody okenných fólií zníženie teploty interiéru vozidla - menej potíte a nevystavujete sa možnej dehydratácií počas cestovania, menšie namáhanie klimatizácie, teda zníženie spotreby paliva a úsporu financií, podstatné zníženie rizika oslepenia v noci vozidlom idúcim za vami s diaľkovými svetlami, zvýšenie pocitu súkromia, zvýšenie komfortu cestovania pre cestujúcich na zadných sedadlách počas slnečných dní !hlavne u detí! (overené desiatkami spokojných rodičov), zvýšenie odolnosti skla proti rozbitiu z exteriéru, zachytávajú 99% škodlivého UV žiarenia, čím vás výrazne chránia pred vznikom rakoviny kože, vďaka nepriehľadnosti zníži možnosť odcudzenia vecí z vozidla, zmenšenie rizika úrazu pri nehode odletujúcimi črepinami z rozbitého skla, nový atraktívny vzhľad vozidla čo môže znamenať vyššiu hodnotu aj pri jeho prípadnom predaji. Extra starostlivosť nie je potrebná Kvalitná a dobre aplikovaná fólia si nevyžaduje extra starostlivosť. Na čistenie stačí obyčajný saponát, alebo prípravky na umývanie skiel. Fólia je chránená aj špeciálnou abrazívnou úpravou, preto je odolná proti poškriabaniu na úrovni bežného skla. Hľadáte kvalitné tónovacie autofólie na sklá? Navštívte http://palpro.sk/  

16.03.20157448

Luboš24

1 326

BMW 750 Long

Velmi spokojný. Co dodať.Profesionálna práca.Môžem všetkým iba odporučiť.

Autofólie ZUZI
4.9/5 703 hodnotení

MixhaelaBuri

1 199

Autofólie SunTek na Mercedes GLK

S fóliami som spokojná, chlapci boli ochotní, šikovní. Odporúčam :)

Autofólie ZUZI
4.9/5 703 hodnotení

I Cyprian

1 257

Autofólie SunTek HP 15 Premium

Vse prebehlo hladko a bez problemov. Kvalitna praca a prijemny personal. Mozem…

Autofólie ZUZI
4.9/5 703 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím