Pri streche na kabrioletoch nepodceňujte pravidlo 12 stupňov!

Auto-moto:Doplnky pre auto

Marek 11.08.201539327

Pri streche na kabrioletoch nepodceňujte pravidlo 12 stupňov!

Mať kabriolet je dobrodružstvo, pýcha a sloboda. Najmä v letnom období je to skutočný skvost našich ciest. Milovníci kabrioletov ale nesmú zabúdať, že skladacia strecha potrebuje viac starostlivosti ako klasická. Preto prinášame cenné rady, ako sa starať o kabriolet a čo robiť, ak sa strecha predsa pokazí.

Vinylová, alebo látková?

Kabriolety sú vybavené vinylovou, alebo látkovou strechou. Každá z nich má svoje výhody aj nedostatky a ohrozenia. Preto si treba rozmyslieť, ktorá bude tá vaša. V prípade vinylových striech vekom dochádza k starnutiu a praskaniu strechy. Zároveň dochádza k postupnému scvrkávaniu. „Takéto zmenšovanie a sťahovanie vinylu vidieť najmä na tesneniach a je potrebné vymeniť prakticky celú strechu. Výhodou vinylových striech je však minimálny nárok na údržbu a vydržia bez poškodení aj 10 – 12 rokov,“ hovorí Martin Varga cabrio.sk Pri látkových strechách je síce výhoda pomalšieho starnutia, nescvrkáva sa, no je náročnejšia na čistenie a je potrebné ju často impregnovať. Nie kvôli vodotesnosti, no dážď môže to látok zaniesť nečistoty, ktoré strechu poškodia. Starostlivosť tu teda bude omnoho vyššia.

S kabrioletom môžete všade okrem...

Francúzska riviéra, alebo slovenské cesty nie sú pre kabriolet žiadny problém. Rovnako ako umývačka, no musí byť ručná. Martin Varga hovorí, že s kabrioletom sa nikdy nesmie jazdiť do mechanickej umývačky. Dôvod je prostý. Kefy sú nešetrné k streche a miesto čistenia do nej môžu naopak do strechy nečistoty zaniesť.

Pozor na 12 stupňov

Ide o teplotu, pod ktorou nie je vhodné so strechou na kabriolete manipulovať. Riziko je to hlavne v období, keď ešte počas dňa teplota kulminuje okolo 12 stupňov Celzia. Skladanie a vyťahovanie strechy pod 12 stupňov Celzia môže poškodiť ako samotnú strechu, tak aj strešné okno vzadu. Pod túto hranicou so strechou nikdy nemanipulujte. Ak ju nechcete trvalo poškodiť.

Opravy zvládnete aj sami

Martin Varga  ponúka možnosť bezplatného zaslania kúskov látok Sonnenland a fólií zadných okien. Posiela ich len za cenu poštovného všetkým, ktorí si chcú dočasne zaplátať strechu. Sám sa však špecializuje na výmeny, či kompletné opravy a výmeny striech kabrioletov. Tie je vhodné vymeniť ako pri predaji kabrioletu, čím sa mu zvýši cena, tak aj pri zásadnejších poškodeniach. Komplexné výmeny striech realizuje ako jediný na Slovensku a to aj pre rakúsky trh. 

Komentáre Disqus.
(3.9/5) 2 referencií
Cabrio.SK

Opravám striech kabrioletov sa venujeme už viac ako 5 rokov. Naša firma vznikla odčlenením týchto…

LuboG

1 1342

Výmena strechy

Nova strecha na Barchette vyzera výborne, s kvalitou prace a pristupom som bol…

JaguarXJ

1 335

Stropnica Jaguar

Pár rokov dozadu mi čalúnili stropnicu Jaguara. Pri vyberaní ju zlomili,…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím