V autoškole si nesadajte do auta s „nervákom“!

Auto-moto:Kam do autoškoly ?

Marek 16.03.201510936

V autoškole si nesadajte do auta s „nervákom“!

Dobre šoférovať sa naučíte len s pokojným, rozvážnym a spoľahlivým inštruktorom. S niekým, kto bude pri jazde nervóznejší ako samotný žiak, nie je dobré sadať ani do auta. Nielenže žiak môže získať mnoho zlých návykov, ale šoférovanie sa mu nikdy nestane koníčkom. Preto  inštruktorka Katarína Baňovičová vždy staví na prístup pokojný, vďaka čomu jej klienti skúšky zvládajú s prehľadom a šoférovanie si obľúbia.

Krik nič nevyrieši

Nie v jednej autoškole inštruktor na žiaka kričí, je nervózny a netrpezlivý. Katarína Baňovičová vždy tvrdila, že každá situácia sa dá vyriešiť, ale treba k nej pristupovať s pokojom, rozvahou a chladnou hlavou. To je princíp, ktorého sa drží nielen ako inštruktorka. Vštepuje ho pri praktickej výučbe aj žiakom. Na cesty tak idú pripravení zvládnuť križovatky bez zmätkovania, stresu a aj na cestách sú vyrovnanejšími.

 

Spýtajte sa na referencie autoškôl

Cena by nemala byť prioritou. Najmä preto, že obvykle tá najnižšia prináša aj nečakané poplatky, či doplatky počas kurzu. „Moja autoškola je známa individuálnym a pokojným prístupom. Vďaka referenciám preto ku mne chodia ďalší klienti, ktorí majú istotu, že aj keď sa necítia za volantom isto, nebude im nikto nadávať a stresovať ich,“ hovorí Katarína Baňovičová. Jej systém výučby je založený na praktickosti, ale vynikajúco je vybavená aj po technickej stránke. V rámci Modry majú autá v najlepšej výbave. Kvalitný vozový park totiž nie je len vecou prestíže.

 

Na dobrých autách sa naučíte viac

Pri moderných autách v autoškole nejde len o komfort. Katarína Baňovičová hovorí, že žiaci sa naučia pracovať so súčasnou technikou a ak si sadnú do staršieho vozidla, prechod zvládnu rýchlejšie, ako keď sa učia na staršom type.

Pozor na automaty v autoškole

Ak si žiak chce uľahčiť výučbu a učí sa na vozidle s automatickou prevodovkou, zákon to umožňuje. Problém nastáva v reálnej praxi. Takýto absolvent autoškoly dostáva vodičský preukaz len na šoférovanie automobilov s automatickou prevodovkou. To môže byť pri ich súčasnom rozšírení stále dosť veľký hendikep, ak nie doma, tak minimálne v zamestnaní. Naopak, ak sa človek učí na manuálnej prevodovke, môže šoférovať automobily s akýmkoľvek typom prevodovky. 

Komentáre Disqus.
(5/5) 2 referencií
Autoškola Katka

Autoškola Katka Vám ponúka profesionálnu prípravu na vodičské oprávnenie a príjemných školiteľov.…

Nataly

1 1831

Hodnotenie

Katka je veľmi dobrá inštruktorka aj milá. Naučíte sa viac menej sami jazdiť čo…

Kurz B

Ziadam o udelenie vodicskeho opravnenia

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím