Otázky, ktoré si treba zodpovedať pred výberom autoškoly

Auto-moto

Marek 19.03.201511026

Otázky, ktoré si treba zodpovedať pred výberom autoškoly

Chcete získať vodičák a zvažujete výber správnej autoškoly? Okrem dobrej ceny je potrebné zvážiť niekoľko parametrov. Orientačnú mapu správneho výberu sme pripravili spoločne s overenými odborníkmi.

1. Aký je prístup

O autoškole veľa napovie už prvý prístup inštruktora ku klientovi. Zamerajte sa na to, či vám inštruktor vyhovuje ako človek. Je to nesmierne dôležité. Dobre šoférovať sa nenaučíte pri niekom, kto vám je nepríjemný, alebo cítite strach. „Moja autoškola je známa individuálnym a pokojným prístupom. Vďaka referenciám preto ku mne chodia ďalší klienti, ktorí majú istotu, že aj keď sa necítia za volantom isto, nebude im nikto nadávať a stresovať ich,“ hovorí Katarína Baňovičová. Takýto postup vám pomôže prekonať aj prvé krízové momenty na ceste.

2. Úroveň automobilov

Automobily nie sú len o prestíže. Moderné automobily predstavia žiakovi omnoho viac možností ovládania vozidla. Vyjde z nich ako sa hovorí vyškolenejší. „V autoškole BRM BRM jazdia na moderných a kvalitných automobiloch, ktoré majú všetky moderné prvky, s ktorými by sa mal vodič oboznámiť. Jazdíme na autách Mercedes triedy A , Peugeot 207 a Škoda Citigo,“ hovorí Roman Minich. Dnes sa konštrukcia nevyučuje a preto je dôležité učiť sa čo najviac vecí priamo z praxe.

3. Kvalita vybavenia

Nielen automobily sú to, na čo sa treba pýta. Vlastné priestory, či je možné absolvovať kurz prvej pomoci priamo v autoškole,  či sú aj učebné materiály a testy súčasťou ceny. Rozhodujúci pre niekoho môže byť aj trenažér. Ivan Rakocz autoškole Junior disponuje trenažérom najvyššej úrovne. Práve technické vybavenie umožňuje klientom lepšie sa oboznámiť so správaním automobilu, jeho technickou stránkou aj reakciami. Je to skvelá predpríprava pred cestou.

4. Možnosť prispôsobenia

Budete potrebovať, aby sa autoškola prispôsobila vašim časovým možnostiam? Dá sa nájsť aj taká.  Ing. Vladimír Dávid z autoškoly Fortunka hovorí: „Rozhodujúci môže byť aj termín začiatku kurzu. U nás nemusíte čakať kým sa naplní kurz! Kurzy otvárame aj pri malom počte žiakov, pri výučbe tak môžeme zabezpečiť individuálny prístup ku každému žiakovi.“ Spýtajte sa, či sa autoškola prispôsobí vám, alebo vy jej.

5. Kompenzácie

Nie každá škola má všetko, no niektoré vedia vykompenzovať, čo im chýba ešte väčšími bonusmi. Komu príde trenažér ako počítačová hra, využije radšej viac možností jazdiť priamo v aute. Autoškola Kalinka napríklad nedisponuje simulátorom jazdy. Tento nedostatok však efekte kompenzuje. Každý žiak dostáva 8 hodín jazdy v aute navyše. „Trenažér je vždy len o imitácii. Miesto trenažéru si so žiakom sadneme do skutočného vozidla a zamierime na cvičisko, na cestu, keď mu to skúsenosti a prax umožnia. Reálny výcvik na vozidle je vždy praktickejší,“ vysvetľuje Henrich Kalinka.

Komentáre Disqus.
(5/5) 2 referencií
Autoškola Katka

Autoškola Katka Vám ponúka profesionálnu prípravu na vodičské oprávnenie a príjemných školiteľov.…

(0/5) 0 referencií
Autoškola BRM BRM

Hľadáte dobrú autoškolu? Autoškola BRM BRM je to správne riešenie! Máme dostatok skúseností aj…

(0/5) 0 referencií
Autoškola Junior

Autoškola Junior je tu pre Vás už od roku 1992. Právom jej patrí označenie autoškoly s dlhodobou…

(5/5) 9 referencií
Autoškola Fortunka

Práci inštruktora sa aktívne venujem 15 rokov, počas ktorých som získal bohaté skúsenosti, ktoré by…

(0/5) 0 referencií
Autoškola Kalinka

Sme autoškola, ktorá poskytuje kvalitný výcvik zaručený 18-ročnou nepretržitou praxou. Výsledkom…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím