Sú americké autofólie naozaj americké, alebo ide o podvod?

Auto-moto:Doplnky pre auto

Marek 06.04.201624264

Sú americké autofólie naozaj americké, alebo ide o podvod?

Autofólie sú produktom vyvinutým v USA, pôvodne pre potreby NASA . Následne sa ich použitie rozšírilo a dnes už máme špičkový produkt, ktorý má za sebou viac ako 40 rokov tradície. V súčasnosti sme však svedkami, že autofólie sa začínajú falšovať. Ako sa nenechať nachytať? Rozprávali sme sa o tejto téme s Martinom Bielikom, konateľom spoločnosti Autofólie ZUZI.

Pán Bielik, môžete predstaviť súčasný stav na trhu s autofóliami?

Autofólie sú na trhu už štyridsať rokov. Za ten čas sa mnoho zmenilo a dnes máme najmodernejšie technológie a špičkový výskum. S určitosťou teda môžem povedať, že dnes máme špičkové autofólie, ktoré majú vysoký solárny odraz , dlhoročnú výdrž a mnoho ďalších výhod. Niet divu, že sa tešia vzrastajúcej obľube stále viac a viac. Výrobcovia s najdlhšou tradíciou pochádzajú práve z USA a tu sa vyrábajú aj najkvalitnejšie fólie. Z našej dlhoročnej praxe vieme, že je množstvo výrobcov, ale nie každý vie vyrobiť fakt špičkovú fóliu, ktorá bude slúžiť dlhé roky.

Viac obľuby priťahuje aj nekalé praktiky...

Bohužiaľ. Na Slovensku máme množstvo ľudí a firiem, ktoré zneužívajú nevedomosť a lákajú zákazníkov na značkové americké fólie za lepšiu cenu a pritom zákazník dostane autofóliu vyrobenú v Kórei s minimálnym solárnym účinkom a krátkou zárukou od výrobcu dlhú len 1,5 roka aj keď u nás je zákonná záruka 2 roky. Napriek tomu sa nájdu akože profi spoločnosti, ktoré bez váhania na takúto fóliu dajú záruku aj 5 rokov. Absurdné . Jedná sa o značku 3M. Značka je naozaj americká . V súčasnosti sme svedkami toho že na náš trh sa dostávajú autofólie od Amerických výrobcov ktorí si ale nechávajú tieto produkty vyrábať v Kórei a tým dosiahli najlepšiu cenu . Vďaka tomu je kvalita a vlastnosti takejto autofólie na nízkej úrovni ale značka ťaží z dobrého mena čoho sa chytilo aj množstvo firiem ktoré deklarujú iba to že montujú špičkové autofólie od Amerického výrobcu 3M ale konkrétnu radu a to že fólia je pôvodom z Kórie už nikto nepíše. Do roku 2014 ponúkala táto značka v zásade 3 rady autofólií .  Prvá bola rada FX - štandardná rada autofólie , len farbený polyester so zárukou 3 roky . Druhá rada bola Black Chrome - čierno zrkadlová fólia so zárukou 5 rokov. Treťou a TOP radou je rada CS teda Color Stable s doživotnou zárukou od predajcov. Najnižšou radou teda bola rada FX .

Problémom je, že zákazník vlastne ani nevie, za čo platí? Podľa čoho sa zorientuje v tom, čo kupuje?

Aby to bolo ešte zložitejšie, od roku 2015 máme u nás novú radu od značky 3M a to rada BS - Black Shade  so zárukou 1,5 roka od výrobcu a fólia je vyrobená v Kórei pre značku 3M. Dokonca je to aj napísané na obale, že sa jedná o produkt z Kórei. No tu prichádza veľké ALE. Zákazník ani len netuší, že síce dostal značku 3M, ale tú najlacnejšiu autofóliu, ktorá sa predáva na Slovensku  a žiadny iný dovozca nemá v ponuke lacnejšiu autofóliu a konkurenciu na radu BS od 3M !!!!!!!

Hovoríte teda, že mnoho firiem predáva 3M radu BS nadhodnotene?

S takouto fóliou sa dá spraviť akékoľvek auto do 70 eur maximálne!!! Pozrite si ale, za koľko si firmy, ktoré pracujú s 3M a radou BS, účtujú za tieto fólie . Najlacnejšie nakúpiť a relatívne draho predať . Toto je to Slovenské podnikanie . Ak môžem mať za jednu rolku fólie Color Stable 5 roliek z rady BS - skúste hádať, ktorú z rád nakupuje väčšina firiem. Lenže predávajú ju ako značkovú americkú autofóliu. Ak jedna rolka stojí 180 eur a druhá 850 eur tak v niečom ten rozdiel určite musí byť. V tom dúfam so mnou súhlasíte.

Ako má teda zákazník postupovať, ak si chce dať auto kvalitne zafóliovať a nenakupovať predražený tovar?

Odporúčam,  aby ste sa pred výberom firmy a samotnej značky fólie  informovali o tom, ako dlho už daná firma funguje, či má zmluvu s dovozcom, či vyberajú sklá a demontujú tapacírovania a hlavne, čo za fóliu vám nacenia. Presný typ a rad. Určite navštívte viacero firiem a porovnajte ponuky. Informujte sa o možnosti zostať pri montáži počas celej doby. Každá solídna firma by mala mať poistenie pre škody spôsobené pri výkone práce - keby niečo . Vo vlastnom záujme sa prečítajte webovské stránky montážnej firmy, zamerajte sa na konkrétne rady fólií, ktoré sa vo firme lepia. Vždy by ste mali mať na výber. Naša spoločnosť má v ponuke tri rady v rôznych zárukách a to od 2 ročnej, 5 ročnej až 7 ročnú záruku alebo 10 ročnú záruku na keramické autofólie s označením SunTek CXP. Všetky sú pôvodom z USA a majú podstatne lepšie solárne vlastnosti a technické parametre od konkurenčných značiek . Autofólie si nedávame na auto na jeden rok, ale na podstatne dlhšiu dobu a preto by sme mali dobre zvážiť, akú autofóliu si vyberiete. Vyhnete sa neskorším problémom akými sú sfialovenie čiernych fólií, popraskanie , vybublinkovanie a veľké vyblednutie fólie. Ak si nájdete trochu času a navštívite niektorú zo stránok www.folie.sk , www.autofoliezuzi.sk alebo www.autofoliesuntek.sk, dozviete sa množstvo informácií, ktoré vám pomôžu pri následnom výbere tých správnych autofólií. 

Predstavíte v krátkosti aj ponuku vašich autofólií Zuzi?

Naša spoločnosť Autofólie ZUZI spol. s.r.o., má za sebou dlhoročné skúsenosti a to od roku 2003. Máme za sebou cez 7500 áut, na ktorých sú autofólie priamo od nás. Naša spoločnosť je aj výhradným distribútorom autofólií SunTek pre Slovenskú republiku a máme vlastnú privátnu značku autofólií WinFol. Autofólie ZUZI znamená  kvalita, precíznosť, spoľahlivosť a nadštandardné služby. Montáž realizujeme výlučne bez vyberania skiel. Našu spoločnosť vyhľadávajú zákazníci aj 150 kilometrov od nás, čo je veľká miera kvality. Koniec - koncov hodnotenia môžete nájsť aj na našej Facebookovej stránke spolu s fotografiami hodnotenia spokojných klientov, ktorých máme niekoľko stoviek. Konkrétne hodnotenia zákazníkov si môžete pozrieť na stránke Zariadim.sk a vždy by si mal človek pozrieť práve nezávislé hodnotenia zákazníkov, nielen reklamné články. 

 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 897 referencií PRO
Autofólie ZUZI

Aplikujeme najmä ochranné fólie, bezpečnostné fólie a autofólie výhradne značky SunTek a našej…

Montáž Zederlocku do Škoda Superb

Montáž Zederu prebehla bez problémov ,čakal som u Vás a vychutnal som si aj…

Betko

1 106

Autofólie WinFol 5 a 15 ExTreme

Kvalitka ako vzdy. Vsetko vcas a tak ako bolo dohodnute. Skuseny personal a…

Autofólie SunTek HPX 5 .

Montáž autofólií SunTek HPX 5 .

Autofólie ZUZI
4.9/5 897 hodnotení

Čítajte ďalej

Tri veci, ktoré vám ochránia auto pri ceste na dovolenke

Auto-moto:Leto v aute

Tri veci, ktoré vám ochránia auto pri ceste…


29.06.201824264

MarekAuto-moto

Novinky a zaujímavosti zo sveta autofólií v roku 2016

Auto-moto:Doplnky pre auto

Novinky a zaujímavosti zo sveta autofólií v…


22.08.201624264

Autofólie ZUZIAuto-moto

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím