Vyberáme spoľahlivé a bezpečné disky pre vaše auto

Auto-moto:Starostlivosť o auto

Marek 29.09.201411067

Vyberáme spoľahlivé a bezpečné disky pre vaše auto
S blížiacim sa zimným obdobím zvažujeme aj výmenu či kúpu nových diskov o niečo častejšie. Správny výber diskov a kolies zaručí v prvom rade vašu bezpečnosť. Kvalitné a ľahké disky zároveň vylepšia jazdné vlastnosti a skrátia brzdnú dráhu vášho auta, šetría podvozok aj palivo a auto má lepšie zrýchlenie. Kvalitné a bezpečné auto nepokazte menej kvalitnými diskami. Vyhnete sa tak nervozite za trasúcim sa volantom a neplánovaným výdavkom za opravu auta či predčasnú výmenu diskov. O správnom výbere hovorí Ing. Vladimír Friedl z firmy PRO RACING.

Schválené pre Slovensko

„Pred kúpou sa ubezpečte, že Vám dodávateľ s diskami dodá aj slovenské Osvedčenie o typovom schválení diskov,“ hovorí Vladimír Friedl. Tento bod je jedným z najdôležitejších parametrov. Jeho ignorovanie môže neskôr poriadne potrápiť. So schválenými diskami máte okamžitú možnosť zápisu diskov do technického preukazu auta, bezproblémové absolvovanie STK a poisťovne neodmietnu plnenie v prípade havárie. V opačnom prípade môže poisťovňa nielenže neuplatniť krytie, ale môže žiadať regres, šplhajúci sa v niektorých prípadoch aj do stotisícov eur.

Aká je cena, taká je bezpečnosť

Čo je drahé, nemusí byť vždy najlepšie, no neprimerane lacné disky sú vždy podozrivé. „Najlacnejšie disky väčšinou nemôžu byť kvalitné, a preto bezpečné, nemôžu získať slovenské schválenie a ani nemecký TUV certifikát, ktorý býva dodávaný ako príloha SK osvedčenia,“ hovorí Ing. Vladimír Friedl z firmy PRO RACING. Navyše ich problémom je, že sa certifikáty často falšujú. Preto Vladimír Friedl radí vybrať disky od renomovaného výrobcu, akým je napríklad firma OZ S.p.A so značkami OZ a MSW. Tieto disky podľa Ing. Vladimíra Friedla spĺňajú všetky bezpečnostné parametre. Firma OZ venuje vývoju a testovaniu veľkú pozornosť, čoho výsledkom sú aj početné víťazstvá vo všetkých najvyšších svetových motoršportových disciplínach, z ktorých najviac ťažia zákazníci v bežnej premávke. Nekvalitné disky už viackrát spôsobili vážne havárie, preto vo firme PRO RACING pre zákazníkov vybrali len disky najvyššej kvality, pričom značka MSW od OZ je porovnateľná s internetovými cenami neznačkových diskov.

Pozor na disky z internetu

Určite sa neoplatí kupovať disky od zahraničných dodávateľov. Neznáme internetové stránky tiež nie sú najlepším zdrojom napriek tomu, že môžu byť o niečo lacnejšie. Dôvodom je, že prostredníctvom internetu nie je možnosť overiť si, či ide o napodobeniny, falzifikáty a šmejdy. Ing. Vladimír Friedl z firmy PRO RACING hovorí, že práve takéto prípady už neraz riešili. „Každý týždeň sa na nás obracajú majitelia nových diskov, ktorí ich zakúpili z internetových zdrojov, že im chýba schválenie pre SR a nemôžu si ich zapísať do TP. Takéto schválenie sa dá vydať len na disky, distribuované oficiálnym distribútorom pre SR, preto na disky, zakúpené cez neznáme zdroje, sa toto osvedčenie vydať nedá. Jedinou možnosťou je takto zakúpené disky pre právnu chybu vrátiť, alebo v EÚ pri kúpe cez internet aj bez udania dôvodu do 7 dní - ako odstúpiť od zmluvy,“ hovorí Ing. Vladimír Friedl z firmy PRO RACING. Spoločnosť PRO RACING zároveň každému rada poradí. Ak si nie ste istý dodávateľom diskov OZ a MSW, zavolajte im a overia ho za vás.

Pýtajte si aj príslušenstvo

V renomovanom servise dostanete kompletné sady diskov. Prostredníctvom lacných e-shopov sa často stáva, že je potrebné dokupovať príslušenstvo, čo môže byť samo osebe problematické. „Dokúpením potrebných skrutiek a strediacich krúžkov sa cenou vyrovnáte renomovaným diskom, pričom zostávajú disky s otáznym pôvodom, kvalitou a perspektívou legislatívnych problémov. V takomto prípade odporúčame potrebné príslušenstvo nedokupovať, ale zakúpené disky rýchlo vrátiť,“ hovorí Ing. Vladimír Friedl

Životnosť diskov

Kvalita diskov je prioritná nielen pre bezpečnosť, ale aj pre vašu peňaženku. Na začiatku priplatiť možno znamená ušetriť v konečnom dôsledku. Hovorí Ing. Vladimír Friedl: „Počítajte s nami: Na jednom disku ušetríte 40-50 Eur. Po jednej sezóne zistíte, že niektoré disky sú krivé. Disk dáte opraviť, za čo zaplatíte 30-40 Eur plus cca 10 Eur za demontáž a montáž. Už ste pri nákupe ušetrené peniaze premrhali, nehovoriac o cene času, ktorý ste v súvislosti s opravou premárnili.“ Zo skúsenosti vie, že prvá oprava nikdy nie je posledná. O pár mesiacov môžete čakať podobnú tortúru s ďalšou opravou či opravami. Navyše každý zásah do schváleného disku, nedajbože dokonca zváranie, má oficiálne za následok stratu spôsobilosti na premávku na pozemných komunikáciách. Ppotenciálne predstavuje právny problém pri havárii so zraneniami alebo veľkými škodami.Ak máte záujme o viac informácií, alebo výhodné disky pre vaše auto môžete si vybrať a so zľavou kúpiť v overenom a spoľahlivom internetovom obchode www.KOLESA.sk.

 

Tím PRO RACING® prináša na náš trh najkvalitnejšie disky už vyše 15 rokov. Vyberte si disky presne podľa potreby Vášho auta v našom internetovom obchode www.KOLESA.sk, alebo ešte lepšie priamo v najväčšom showroome diskov OZ a MSW na Slovensku.

Pri Vašej osobnej návšteve u nás Vám budú radi asistovať pri výbere, vysvetlia mnohé výhody ľahkých diskov a poradia, ako spoznáte tie kvalitné a bezpečné. Prepočítajú  tiež ich finančnú výhodu oproti nekvalitným po určitom čase používania.

Zakúpené disky OZ na auto v ich pneuservise namontujú zadarmo a disky MSW so zľavou 50%.

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 16 referencií
PRO RACING

Tím PRO RACING je importérom diskov OZ Racing a MSW. Disky výrobcu OZ sú známe svojou pevnosťou,…

Disky MSW M26 18" na Audi A3

S firmou PRO RACING som bol maximalne spokojeny.

Martin Chyla

123 178

Prezutie pneumatík

Perfektný prístup ochotný personál. Výborná lokalita na Bajkalskej v…

RadoBMW7

1 221

Geometria BMW 7

Nastavenie geometrie mladym no za to sikovnym a milym mechanikom. Ochota…

PRO RACING
4.9/5 16 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím