Všetko, čo ste nevedeli o autofóliách!

Auto-moto:Doplnky pre auto

Marek 01.08.201616467

Všetko, čo ste nevedeli o autofóliách!

Lepenie fólií na auto nie je len estetickým, ale aj praktickým doplnkom. Polep dokáže zmeniť farbu a fólie na oknách vytvoria súkromie a zabránia prehrievaniu. Medzi fóliami sú však priepastné rozdiely a ich použitie vymedzuje aj zákon. Neplaťte pokuty a fólie, využite ich potenciál na maximum.

Samoregeneračná fólia

Vynikajúca alternatíva pre všetkých, ktorí nechcú zmeniť vizuál nového auta, ale ho ochrániť od vonkajších vplyvov. Samoregeneračná fólia je absolútnou novinkou, ktorá umožňuje ochrániť auto od bežných škrabancov rovnako ako ostatné auto fólie, no zároveň má schopnosť zreparovať sa po poškodení len pomocou pôsobenia tepla. „Samoregeneračné fólie sú transparentné a ochránia lak pred nárazmi kamienkov, pred škrabancami od konárov, či prachu. Auto vyzerá stále ako nové, vďaka schopnosti fólie niektoré drobné poškodenia zaceliť. Stačí ju nechať iba na slnku, ošetriť teplou vodou alebo fénom a drobné ryhy sa samé vyhladia,“ vysvetľuje princíp Pavol Preverčík zo spoločnosti Palpro, ktorá sa zaoberá ich lepením.

Pozor na okenné fólie

Dve hodiny po nalepení vyzerajú lacné a kvalitné fólie na oknách takmer totožne, no len čo sa do nich oprie slnko, situácia sa mení. „Zákazníci často špekulujú na cene. Ušetria približne 20€ pri fóliovaní zadných okien, no tie sa rýchlo zvlnia, stratia farbu, objavia sa bublinky. Nedávno sme zákazníkovi takéto fólie strhávali šesť hodín, čo je čas, ktorý preplatil a nakoniec si dal aj tak kvalitné fólie,“ vysvetľuje situáciu na trhu pán P. Preverčík. V konečnom dôsledku totiž platí, že ušetriť na fólií znamená koledovať si o problémy. Na kvalitnú fóliu môže byť záruka bez problémov 7 rokov. Najkvalitnejšie fólie majú priepustnosť svetla z vonkajšej strany len 3%, to znamená, že sú naozaj temné.

Neplaťte pokuty za fólie

Ak lepíte fólie na okná, treba spozornieť. Zákon umožňuje nalepiť tmavé fólie len na zadné oká. Na predných oknách ani na čelnom skle nemôže byť zatmavenie. Alternatívou je však priehľadná fólia s priepustnosťou tepla len 20%. To znamená, že takáto fólia môže byť nalepená aj na prednom skle a posádku auta chráni od prieniku tepla bez toho, aby hrozili pokuty za zatmavenie skiel. Čo sa týka čelného pásu na skle je dovolený len do šírky 10 centimetrov. Preto pán Pavol Preverčík odporúča radšej použitie čírej, ale vysoko funkčnej fólie.

Hlavné výhody okenných autofólií

Ochrana pasažierov pred teplom, fólie dokážu znížiť priepustnosť tepla o 80%

Zachytia 99% UV žiarenia

Znížia náklady na výkon klimatizácie

Znižujú riziko osvetlenia reflektormi v noci

Zvýšia odolnosť skla

Predĺžia životnosť plastov a interiéru vo vozidle

Zvýšia komfort cestovania

Komentáre Disqus.
(5/5) 16 referencií PRO
PALPRO

Už viac ako 10 rokov sa zaoberáme autodiagnostikou, predajom a montážou rôznych auto doplnkov ako…

Kamil Minda

1 251

Zatmavenie okien

Bol som očarený prácou pána Preverčíka. Práca má príjemne prekvapila kvalitou a…

Miro Inkab

1 2954

Zatmavenie okien

Veľmi spokojný. Môžem len odporučiť!

Tomas Lajcak

1 1046

Polep stechy

Nadpriemerná spokojnosť, skvelá spoločnosť, komunikácia a atmosféra u pána…

PALPRO
5/5 16 hodnotení

Čítajte ďalej

Tónovacie autofólie nie sú len na okrasu

Auto-moto:Leto v aute

Tónovacie autofólie nie sú len na okrasu


28.06.201816467

MarekAuto-moto

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím