Autofólie: Ako si správne vybrať značku a kvalitu?

Auto-moto

Marek 15.05.201410154

Autofólie: Ako si správne vybrať značku a kvalitu?

Značku na autofóliách si nikto všímať nebude. Značkové komponenty a kvalitné výrobky majú však svoje výhody. Dlhšia životnosť, krajší efekt a samozrejme aj funkčnosť, ktorá je pri polepoch auta nesmierne dôležitá.

 

Nielen efekt, ale aj funkčnosť

Pri výbere fólie na okná si môžete vybrať z rôznych značiek a prevedení. Fólie majú rôzne trvácnosti, hrúbky a v neposlednej rade aj ceny. Lukáš Opatovský z AF Malacky radí, na čo sa zamerať pri výbere okennej fólie: „Okenné fólie značiek ASWF a Timfol, ktoré používame odrazia až 70% tepelnej energie(menej tepla v aute), 99% UV žiarenia.“ Toto sú parametre, ktoré si treba všímať ako prvé. Lacné riešenia sa neodrazia len na priepustnosti a menšej ochrane prd slnkom, ale aj vizuálnom efekte. „Mnoho lacných autofólií má značný problém pri prispôsobení sa tzv. rastru na oknách. Laicky povedané, je to množstvo malých bodiek na okraji okien. Autofólie 3M sú vďaka svojmu zloženiu podstatne viac priľnavejšie a majú vyššiu schopnosť kopírovať raster. Pri solárnych autofóliách má u nás klient na výber 5 odtieňov, ktoré sú odstupňované podľa svetlosti. Samozrejmosťou je vždy certifikát originality,“ hovorí Peter Kurucz z AUTO PDK, podľa ktorého sa tento problém dotýka aj lacných polepových fólií. „Najväčším problémom pri lacnejších polepových fóliách sú hrany a rohy dielov na vozidle. Lacné materiály po čase prestanú držať svoj tvar a prvé nedostatky sa ukážu na tých najostrejších hranách,“ dodáva Peter Kurucz z Auto PDK a radí staviť na certifikovaný kvalitu, ktorá bude funkčná aj estetická dlhé roky, nielen počas záruky.

 

Fólia ako efektívna reklama

Vďaka možnosti nalepiť si na auto fóliou, kde si vyberiete svoj obrazec, alebo motív sa fólie čoraz viac používajú ako reklamný polep. „Dnes je bežné si autá vo firme dať do firemných farieb alebo ich použiť ako reklamu . Fólia na aute je pútavá, jedinečná a dokáže zaujať,“ vysvetľuje Martin Bielik z firmy Autofólie ZUZI. Kvalitná fólia zvyšuje aj ochranu firemného auta, ktoré je vždy viac zaťažené ako pri používaní na súkromné účely. „Prioritou je stále osobitosť, snaha odlíšiť sa. Hoci ľudia vnímajú polep auta fóliou aj ako ochranu laku. Čiastočne je to tak, pri polepe auta je lak pod ňou chránený pre UV žiarením, čiže nestarne a po odstránení fólie je stále rovnaký ako pred aplikáciou,“ hovorí Jozef Valent z JVgarage.

 

Horšie ako tapeta na kuchynskú linku

Aj také môžu byť fólie na auto. Ich funkčnosť aj vzhľad už po pár týždňoch prestanú majiteľa tešiť. Vysvetľuje Roman Rovňaník z firmy Denro: „Fólia môže byť povrchovo upravená rôzne, ale čo sa týka kvality, podstatné je z akého materiálu a akou TECHNOLÓGIOU sú vyrobené. Umelo vytvorené značky predávané po e-shopoch po 15€ za štvorec a podobne, častokrát nespĺňajú kvalitu ani lacných tapiet na kuchynské linky. Mali sme tu rôzne vzorky a polepené autá, takže viem o čom píšem. Niekedy ani nešlo o to, čo spraví fólia po pol roku alebo roku, ale doslova o týždeň, dva. A vybrať firmu? Asi podľa recenzií.“ Preto Ernest Lajos z Girafol tvrdí, že používajú výhradne fólie renomovaných výrobcov, ktorí majú skúsenosti a tradíciu vo výrobe fólií. Zákazník sa musí spoliehať pri výbere fólie na odporúčania pracovníka montážnej firmy. U každého kvalitného predajcu sa dajú nájsť tie najkvalitnejšie fólie, ale aj cenovo dostupné s vynikajúcimi vlastnosťami. „Preferujeme carwrapové fólie preferujeme značku 3M , prémiová kvalita a dlhá životnosť sú ich hlavné výhody pre zákazníka. Keďže každý zákazník chce byť odlišný a jedinečný ponúkame aj iné známe a kvalitné fólie na polep vozidiel , aby sme dokázali uspokojiť zákazníkov ktorý majú záujem o mnoho ďalších farieb, odtieňov a povrchov,“ uzatvárajú majstri z NEWSPOWER autodesign.

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 10 referencií
AutoFolie Malacky

Spoločnosť Autofólie Malacky Vám ponúka najlepší pomer kvalita práce a materiálu / cena na západnom…

(5/5) 9 referencií
auto PDK

Spoločnosť poskytuje fullservice služby v oblasti osobných vozidiel. Výkup, predaj, dovoz na…

(5/5) 4 referencií
jvGarage

Ponúkame Vám zmenu farby auta fóliou, dizajnové polepy častí karosérie, alebo napríklad zmenu…

(0/5) 0 referencií
DENRO design

Čím sa zaoberáme ? -aplikáciou fólií na sklá vozidiel (ľudovo autofólie) bez demontáže skiel -car…

(5/5) 3 referencií
Gilafol

Ponúkame časom a zákazníkmi overené služby v oblasti montáže autofólií na okná a karosériu. Nami…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím